Zavřít reklamu

http://samsungmagazine.eu/wp-content/uploads/2013/12/samsung_display_4K.pngSamsung začne podľa všetkého implementovať svoju LDS technológiu aj na ďalšie zariadenia, vďaka čomu už zadné kryty týchto prístrojov neponúknu iba estetickú funkciu, ale aj vstavané antény. V súčasnosti je na trhu jedno zariadenie, ktoré túto technológiu využíva, a tým zariadením je Galaxy Note 3. Nové kryty, ktoré sa použijú pri Galaxy S5, budú obsahovať všetky potrebné antény a telefón tak bez zadného krytu nebude použiteľný.

Technológia LDS je pre budúcnosť Samsungu veľmi výhodná. Pretože sú antény zabudované v zadnom kryte, obsahujú jednoduchšie obvody, vďaka čomu je možné vytvoriť ešte tenšie zariadenia ako doteraz. Zdroj, ktorý mal tú možnosť oboznámiť sa s informáciami o budúcich zariadeniach, LDS technológiu využijú len určité modely Samsung Galaxy S5. Toto tvrdenie pozdvihuje fakt, že spoločnosť predstaví dve rôzne verzie Galaxy S5, ktoré sa dnes označujú ako Galaxy S5 (SM-G900S) a Galaxy F (SM-G900F). Zadný kryt by mal ponúkať celkovo 5 až 6 antén, pričom medzi tieto antény patrí aj WiFi, Bluetooth, 3G a LTE anténa.

Výrobcovia, ktorí majú na starosti vývoj LDS antén, vítajú technológiu s otvorenými rukami: „Keď sme vyvíjali Galaxy S3, trvalo nám približne tri týždne, kým sme upravili frekvenciu antén pre rôzne krajiny a regióny. Po tom, ako sme začali vyvíjať LDS kryty so vstavanými anténami, dokázali sme dĺžku vývoja zredukovať na 3 až 4 dni,“ uvádza zdroj od jedného dodávateľa: „LDS však predstavuje veľkú investíciu a je veľmi ľahko poškoditeľná zvonku. Pokiaľ užívateľovi padne smartfón a zadný kryt sa poškodí, niektoré funkcie telefónu môžu prestať fungovať.

*Zdroj: ETNews.com

Dnes nejčtenější

.