Zavřít reklamu

Vyzerá to tak, že Apple v tomto roku odštartoval ďalšiu revolúciu. Spravodajská agentúra Reuters prišla s tvrdením, že Samsung a niekoľko ďalších výrobcov by malo v priebehu roku 2014 predstaviť svoje vlastné smartfóny obsahujúce snímač odtlačkov prstov, podobne ako je tomu u Apple iPhone 5s a jeho Touch ID. Narozdiel od Applu však musia títo výrobcovia prísť na vlastný spôsob, ako do telefónov obsiahnuť potrebné snímače, keďže technológia Touch ID je plne patentovaná.

O dodávku snímačov pre ostatné spoločnosti prejavila záujem švédska spoločnosť Fingerprint, ktorá by chcela uzavrieť dohodu so Samsungom, LG Electronics, Huawei a ďalšími výrobcami. CEO Fingerprint Johan Carlstrom pritom očakáva, že budúci rok predstaví svoj vlastný telefón so snímačom odtlačkov prstov až 7-8 výrobcov, ktorí vyrábajú zariadenia so systémami Android a Windows. Taktiež očakáva, že Samsung by mal predviesť snímač odtlačkov prstov aspoň u jedného alebo dvoch smartfónov. Už v uplynulých mesiacoch sa objavili tvrdenia, že Samsung použije technológiu u budúcoročnej vlajkovej lode Galaxy S5 alebo Galaxy F, no vzhľadom k tomu, že sa správa objavila iba teraz, je len malá šanca, že sa tak stane už pri telefóne, ktorý má predstaviť už na začiatku roku 2014.

Podľa Carlstroma bolo len otázkou času, kým sa snímače odtlačkov prstov stanú bežnou záležitosťou u mobilných telefónov. Už v roku 2010 prejavil Apple záujem o akvizíciu spoločnosti Fingerprint, no zároveň mal vyhliadnutú aj spoločnosť AuthenTec, ktorú nakoniec v minulom roku odkúpil za 356 miliónov amerických dolárov a použil jej technológie pre zrod Touch ID. Pretože výrobcovia dnes vyvíjajú dva rôzne typy snímačov odtlačkov, je otázne, pre ktorý z nich sa Samsung rozhodne. V prvom prípade by mal k dispozícii dotykový snímač a v druhom prípade by sa jednalo o snímač, po ktorom je potrebné prejsť, aby nasnímal celý odtlačok. V októbri sa tiež objavila falošná správa, že Samsung odkupuje spoločnosť Fingerprint za 650 miliónov dolárov, čo však nie je pravda.

iPhone 5s prináša snímač odtlačkov prstov Touch ID

*Zdroj: Reuters

Dnes nejčtenější

.