Zavřít reklamu

Samsung dokazuje, že sa snaží inovovať všemožnými spôsobmi a dokazuje to najmä pri displejoch. Nie je to totiž tak dávno, čo uviedol do predaja prvý telefón s ohnutým displejom a spoločnosť už začína zvažovať, čo by sa dalo zrealizovať v prípade, že by mali používatelia k dispozícii transparentné displeje. Samsung má však odpoveď aj na to a technológia, ktorá ešte dnes znie veľmi futuristicky, by mohla užívateľom ponúknuť nový spôsob ovládania telefónu.

To, ako by ovládanie transparentného displeju mohlo vyzerať, nám bližšie objasňuje jeden nový, obsiahly patent. Spoločnosť v ňom totiž popisuje niekoľko možností, ktorými by sa dal transparentný displej využiť. Okrem toho, že by mohli používatelia vykonávať rôzne gestá bez toho, aby museli zahmatať prednú stranu zariadenia, by mohli používatelia vďaka patentovanej technológii jednoduchým a rýchlym spôsobom presúvať priečinky a objekty na obrazovke telefónu, odomykať zablokovaný telefón, či dokonca by bolo možné ovládať video pomocou tejto technológie. Dotýkanie sa zadnej časti zariadenia pritom nie je až také nereálne, ako príklad môže postačiť PlayStation Vita. Na jeho zadnej strane sa nachádza touchpad, pomocou ktorého je možné v hrách kontrolovať rôzne prvky, napríklad zoom fotoaparátu v Uncharted: Golden Abyss. Možností pre ovládanie transparentného displeja pomocou zadnej časti je skutočne neúrekom a dá sa povedať, že sa dajú využiť vo veľkom množstve prípadov. Nakoniec ostáva už len otázkou času, kedy sa na trh dostanú prvé transparentné zariadenia.

Pozoruhodnou zaujímavosťou je, že Samsung v obrázkoch pre tento patent ukazuje domovskú obrazovku zariadenia, na ktorej sa mimo iného nachádza aj upravená ikona spoločnosti Apple. Tá pôsobí, akoby bola rozstrieľaná, čo môže naznačovať aktuálny stav medzi dvoma spoločnosťami. Tie sa už od roku 2011 vzájomne súdia kvôli porušovaniu svojich patentov, no momentálne sa zdá, že Samsung tento boj prehráva.

*Zdroj: PatentBolt.com

Související články

Dnes nejčtenější

.