Zavřít reklamu

Spoločnosť Samsung mala podľa najnovších správ prejaviť významné zmeny v oblasti vývoja svojich produktov. Juhokórejská spoločnosť má už v budúcom roku predstaviť tablety, ktoré budú využívať nové digitizéry z kovového pletiva, čím sa zabezpečí 20-30% lacnejšia výroba jeho tabletov a tým pádom aj ich cena. Nie je známe, či sa technológia bude týkať iba tabletov zo série Galaxy Tab, alebo sa použije aj série Ativ.

Hlavným cieľom Samsungu je nahradiť technológiu ITO, ktorá je dnes pomerne nákladná a spoločnosť pri jej používaní nedokáže zabezpečiť dostatok kusov. Tím spoločnosti Samsung mal v týchto dňoch prijať niekoľko 7- a 8-palcových panelov a tak je zrejmé, že spoločnosť Samsung začne najprv s lacnejšou výrobou menších tabletov, ktoré sú cenovo dostupnejšie ako klasické tablety. Prvé tablety s touto technológiou sa môžu objaviť už v prvej polovici budúceho roku, keďže spoločnosť chce dokončiť ich testovanie do konca tohto mesiaca.

Využitie digitizérov z kovového pletiva je len prvý krok revolúcie, ktorú Samsung pripravuje. Pretože sa využívajú kovy, digitizér je ohybný a to je zároveň dôvod, prečo spoločnosť začína pracovať na prvých ohybných displejoch pre tablety. Testovaný digitizér však trpí problémom, ktorý sa prejavuje u obrazoviek s hustotou pixelov nad 200 ppi. Vtedy totiž dochádza k nežiadúcemu efektu, pri ktorom dochádza k vlneniu obrazu pri veľmi vysokých rozlíšeniach. Samsung však technológiu navrhol tak, aby sa tomuto problému predišlo a na zariadeniach bolo možné využívať aj vysoké rozlíšenia. Kórejská spoločnosť stenčila hrúbku senzoru o polovicu. Spoločnosť tiež testuje technológiu, pri ktorej by bolo možné používať stylus bez digitizéru.

*Zdroj: ETNews.com

Dnes nejčtenější

.