Zavřít reklamu

Juhokórejský internetový portál ETNews.com dnes zverejnil svoje nové informácie o produktoch, ktoré má Samsung vydať začiatkom budúceho roku. Už v prvom štvrťroku 2014 by sme sa podľa hlásenia mali dočkať štyroch až piatich nových zariadení, pričom sa má jednať prevažne o smartfóny. K novinkám by mala patriť budúcoročná vlajková loď Galaxy S5 a niekoľko lacnejších modelov. K lacnejším modelom by mali patriť Galaxy Note 3 Lite a Galaxy Grand Lite, ako aj dve úplne nové, veľmi lacné zariadenia.

Zdroje pre ETNews zatiaľ nepotvrdili ďalšie detaily k zariadeniam a tak sa môžeme spoliehať iba na to, že sú informácie z posledných dní pravdivé. Tieto informácie sa týkajú práve troch menovaných smartfónov zo série Galaxy, pričom najnovšie sme sa mohli dozvedieť detailné informácie o hardvéri v Galaxy S5, respektíve jeho prototype s označením SN-G900S. Pokiaľ sú informácie pravdivé, Galaxy S5 bude obsahovať vylepšený procesor Snapdragon 800 s frekvenciou 2,5 GHz a displej s rozlíšením 2560 x 1440 pixelov. Telefón by sa mal objaviť v dvoch variantoch, konkrétne v typickej plastovej verzii a taktiež v prémiovej, ktorá by okrem kovového tela mala ponúkať ohnutý displej.

Veľmi významný bude pre Samsung aj budúcoročný veľtrh Mobile World Congress v Barcelone. Samsung by mal na veľtrhu predstaviť lacnejšie verzie Galaxy Note 3 a Galaxy Grand, ktoré sa v záujme nižšej ceny podrobia zmene v hardvéri. Galaxy Note 3 Lite ponúkne lacnejší LCD displej a 8-megapixelový fotoaparát, pričom Samsung v tejto chvíli testuje dva prototypy s 5,49- a 5,7-palcovým displejom. Galaxy Grand Lite by mal predstavovať akýsi kompromis medzi Galaxy Grand a Grand 2, čo sa odrazí na jeho špecifikáciách. Telefón by mal ponúkať štvorjadrový procesor s frekvenciou 1.2GHz, 1GB RAM a 5-palcový displej s rozlíšením 800 x 480 bodov. Zníži sa však aj rozlíšenie fotiek, keďže telefón ponúkne 5-megapixelový fotoaparát na zadnej strane a VGA kameru vpredu. Vstavané úložisko s veľkosťou 8GB ostáva nezmenené, bude však možné rozšíriť ho s micro-SD kartou.

*Zdroj: ETNews.com

Dnes nejčtenější

.