Zavřít reklamu

note3_iconVeľký krok v technologickom priemysle podľa odborníkov nastane už budúci rok na International Consumer Electronics Show (ICES) v Las Vegas, kde Samsung odhalí verejnosti prototyp ohybného OLED televízora. Každoročne na exibíciu zavítajú spoločnosti s ohromujúcimi zariadeniami, ktoré určujú trendy a spôsobia „wow“ efekt u uživateľov z celého sveta.

Kórejský technologický gigant upútal obrovskú pozornosť so svojím 55-palcovým prototypom OLED televízora už minulý rok, pričom najbližšie by malo ísť o vylepšenú flexibilnú verziu. Samsung totižto na výstave plánuje priblížiť vzhľad ohybného oválneho OLED televízora, kde musíme podotknúť, že pôjde naozaj o niečo obrovské z hľadiska veľkosti obrazovky. Základným konceptom očakávanej OLED televízie je možnosť diaľkovo si nastaviť uhol obrazovky, čo sa bežnému divákovi v praxi jednoznačne zíde. Klasické zahnuté televízie sú totižto statické a uhol pohľadu zatiaľ nie je možné meniť.

Flexibilitu zabezpečí pohyblivý plastový materiál a zadný panel umožňujúci deformáciu obrazovky. Všetko sa uskutoční za pomoci diaľkového ovládača z pohodlia vašej pohovky. Nutným prvkom pohyblivej televízie je aj špeciálne vytvorený software, ktorý pri ohýbaní obrazovky zabráni rozmazávaniu sa obrázkov.

K oficiálnemu potvrdeniu prezentovania novej OLED TV zo strany Samsungu ešte nedošlo. Je však vysoká pravdepodobnosť, že Samsung očakávaný produkt odprezentuje, keďže aj spoločnosť LG pripravuje flexibilné televízory a plánuje ich ukázať na ICES 2014.

samsung-bendable-oled-tv-patent-application

*Zdroj: Oled-info.com

Související články

Dnes nejčtenější

.