Zavřít reklamu

Kórejský portál ETNews.com priniesol správy o tom, že Samsung by mal predstaviť novú generáciu hodiniek Galaxy Gear. Odvoláva sa pritom na zdroje z tamojšej spoločnosti, ktoré mimo iného uviedli, že Samsung hodlá predstaviť Galaxy Gear 2 súčasne s Galaxy S5, budúcoročnou vlajkovou loďou. Vzhľadom k tomu, že masová produkcia produktu začne v januári, oba produkty by sa mohli začať predávať už vo februári alebo marci 2014. Treba však podotknúť, že Galaxy S5 ešte nie je konečný názov a do dátumu predstavenia sa môže zmeniť.

Dôvod, prečo Samsung začne predávať nový model Galaxy S skôr, spočíva pravdepodobne v slabých predajoch Galaxy S4. Spoločnosť si od Galaxy S4 sľubovala veľa, presnejšie očakávala 100 miliónov predaných kusov celosvetovo, no v priebehu tohto roku sa jej podarilo predať iba 40 miliónov kusov. Počet vyrobených kusov Samsung Galaxy S5 začiatkom budúceho roku nepresiahne 30 miliónov kusov, pričom v januári a marci by sme mali očakávať 8 až 10 miliónov kusov a vo februári zhruba 6 miliónov kusov.

Nová generácia Samsung Galaxy by mala priniesť 64-bitový procesor, podobne ako Apple iPhone 5s v septembri tohto roku. Očakáva sa, že použitie nového procesoru bude predstavovať významný nárast aritmetického, ako aj grafického výkonu. Vzhľadom k tomu, čo sme sa do dnešného dňa mohli dozvedieť, Samsung by mal predstaviť hneď dva modely. Tie sa budú odlišovať predovšetkým v dizajne. Zatiaľ čo u štandardného modelu môžeme očakávať typický 5-palcový OLED displej a plastové telo, prémiová verzia Galaxy S5 prináša ohnutý displej v kovovom tele. Oba modely ponúknu rovnaký hardvér a v oboch nájdeme Android 4.4 KitKat. V telefóne môžeme očakávať batériu s kapacitou 4 000 mAh, teda v porovnaní s Galaxy S4 sa dočkáme navýšenia o rovných 1 400 mAh.

V prípade Galaxy S5 sa bude Samsung sústrediť na príslušenstvo, medzi ktoré bude patriť napríklad zadný kryt s NFC a samozrejme hodinky Galaxy Gear 2. O novom modeli Gear toho moc nie je známe, zdroje ale spomínajú 15-20 stenčenie a kompatibilitu s hrami a ďalšími exkluzívnymi funkciami Galaxy S5. Cena príslušenstva pre Samsung Galaxy S5 bude nízka, pohybovať sa bude okolo 20€.

*Zdroj: ETNews.com

Dnes nejčtenější

.