Možná to nevíte, ale když používáte Facebook, jeho mezipaměť se plní údaji o navštívených stránkách, profilovými fotkami, videi, obrázky a dalším obsahem. Tyto informace se ukládají ve vašem telefonu, takže nemusí všechna tato data stahovat znovu, čímž se urychluje načítání aplikace.
To však může mít brzy opačný účinek, když mezipaměť nashromáždí tolik dat, že na vašem telefonu zabere spoustu místa. A někdy se soubory v mezipaměti poškodí nebo zastarají, což může aplikaci zpomalit. Vymazání mezipaměti Facebooku na mobilním zařízení je spolehlivým způsobem, jak vyřešit to, když najednou začne fungovat pomaleji než obvykle.
Kdy byste měli mezipaměť Facebooku vymazat?
Facebook ukládá vaše přihlašovací údaje a další dočasné soubory do své mezipaměti, aby na ně bylo možné později odkazovat. Soubory uložené v mezipaměti jsou dostupné místně ve vašem telefonu, což znamená, že není nutné je znovu stahovat, když aplikaci otevřete. To zajišťuje rychlejší načítání, protože Facebook může soubory načítat lokálně, místo aby je stahoval ze svých serverů. Problém je, že mezipaměť Facebooku se může zanedlouho „nafouknout“ starými daty, což má dopad na jeho výkon. Pokud se aplikace neúměrně dlouho načítá, nefungují v ní fotografie či videa nebo se v ní objeví jiný problém související s výkonem, je načase její mezipaměť vymazat.
Jak vymazat mezipaměť Facebooku na telefonu s Androidem
Vymazat mezipaměť Facebooku na vašem androidovém smartphonu je snadné. Stačí provést následující kroky:
- Otevřete Nastavení.
- Klepněte na možnost Aplikace nebo Aplikace a oznámení.
- Zaskrolujte dolů, až najdete Facebook.
- Vyberte možnost Úložiště.
- Vpravo dole klepněte na „Vymazat paměť“.
Jakmile mezipaměť Facebooku vymažete, zjistíte, že jste získali více místa na úložišti a vymazali staré a možná poškozené soubory. Vymazání mezipaměti nemá vliv na vaše osobní data, jako jsou podrobnosti o vašem účtu, fotky či seznam přátel. Tato data jsou uložena na serverech Facebooku, takže po vymazání mezipaměti o ně nepřijdete.