Jednou z globálně nejpopulárnějších navigačních aplikací je zcela jistě Android Auto. Tu Google neustále vylepšuje a brzy se například dočká inteligentního asistenta Gemini. Není ovšem zdaleka dokonalá. Zde je šest důvodů, proč může řidiče i v roce 2025 frustrovat.
Nejednotnost vzhledu
Jedním z velkých nedostatků Android Auto je nejednotnost vzhledu a všech prvků uživatelského rozhraní zobrazených na domovské obrazovce. To může frustrovat zejména v případě, kdy řídíte více aut.
Slabý výkon i u vlajkových lodí
Android Auto má také mezery ve výkonu. I při použití s vlajkovými telefony se můžete setkat se záseky při navigaci uživatelským prostředím. Proč Android Auto neumí plně využít výkon zařízení běžících na špičkových čipsetech od Qualcommu, Samsungu či MediaTeku, je záhadou.
Asistent nefunguje spolehlivě
Od té doby, co se Google začal více věnovat vývoji inteligentního asistenta Gemini, už jeho Asistent v Android Auto není tím, čím býval. Dříve byl schopen bez problémů navigovat uživatele do cíle, odeslat textovou zprávu nebo nastavit připomenutí. V poslední době to však problém je a Asistent často nedokáže rozpoznat, co uživatel říká, a „hází“ chyby nebo neprovádí příkazy správně. Těžko říci, jestli to souvisí pouze s asistentem Gemini, každopádně to může být velmi frustrující.
Nelze přijímat hovory z aplikací třetích stran
Jednou z globálně nejoblíbenějších aplikací na posílání zpráv je WhatsApp. Android Auto však při řízení na obrazovce neukazuje hovory, které uživatel přes WhatsApp přijímá. Místo toho musí po telefonu přejet prstem nahoru, aby hovor přijal. Textová oznámení z WhatsAppu se však zobrazují bez problémů.
Náhodné zamrznutí a odpojení
I když Android Auto je tu s námi už 10 let, stále se v něm čas od času objevují problémy s náhodným zamrznutím či odpojením (při bezdrátovém připojení). To by se v roce 2025 už opravdu stávat nemělo a Google stále nevysvětlil, proč k tomu dochází.
Nadměrné vybíjení baterie
Při bezdrátovém použití Android Auto nadměrně vybíjí baterii telefonu. A týká se to i opravdu velkých baterií, např. s kapacitou 6000 mAh. Navíc se telefony při bezdrátovém připojení až extrémně zahřívají.