Český Seznam aktualizoval svou aplikaci Mapy.cz, tedy vlastně už světové Mapy.com, aby jim přidal slibovanou podporu pro chytré hodinky. Jak na Galaxy Watch a ostatních hodinkách s Wear OS, tak na Apple Watch, se můžete skrze aplikaci nechat navigovat nebo stopovat své aktivity. A co za to? Samozřejmě že peníze.
Mapy.com se chtějí rozvíjet a expandovat do světa, a to samozřejmě něco stojí, proto přešly na prémiový model, který dává pokročilé funkce výměnou za roční předplatné. Jenže nyní mezi ty prémiové funkce patří i ta zcela základní, tedy podpora aplikace pro chytré hodinky. Pokud tedy chcete Mapy.com ve svých Galaxy Watch, Pixel Watch a dalších modelech s Wear OS nebo Apple Watch používat, vyjde vás to na 249 Kč ročně.
Podporu Wear OS 2.0 a novějších hodinek přináší aktualizace Android aplikace ve verzi 9.61.0. V případě iPhonů jde o verzi aplikace 6.51.0 a Apple Watch musí mít watchOS 10 a novější. Pro plnou funkčnost je nutné být ve spárovaném telefonu v aplikaci přihlášeni. Hodinky vám potom nabídnou funkce jako jsou navigace a zaznamenávání trasy s funkcí Stopař (i bez mobilu). Navigace je však zatím hodně osekaná a spíše pro pěší. Nemá hlas ale jen vibrace, při navigování ukazuje šipky a metry, nikoli mapu.
Mohlo by vás zajímat

Proč Mapy.com?
Mapy.cz v Česku představují značku, která si za 25 let své existence získala silnou základnu loajálních uživatelů. Popularita služby je podpořena i komunitním přístupem, kdy uživatelé sami aktivně přispívají k vylepšení obsahu. „Bylo pro nás klíčové zachovat odkaz na původní název a zároveň umožnit, aby značka oslovila i globální publikum. Název Mapy.com představuje ideální kompromis mezi uchováním českých kořenů a srozumitelností pro mezinárodní uživatele. Použití domény .com činí značku přístupnější pro širší publikum, aniž by se ztratila vazba na původní českou identitu,“ komentuje změnu David Finger, ředitel divize Email.cz a Mapy.com české internetové jedničky Seznam.cz, a dodává, že tento krok současně také zjednodušuje vyhledávání a rozšiřuje potenciál aplikace v zahraničí, kde se snaží konkurovat zavedeným mapovým službám. „Rozšíření aplikace do zahraničí navíc přinese výhody i českým uživatelům. Mapové podklady budou mít rozsáhlejší pokrytí a data budou přesnější,” říká David Finger.
Nemám problém zaplatit ale bez mapových podkladů to nemá ani cenu zkoušet.