Garmin je od začátku roku k nezastavení. Nyní vydal další nový model svého portfolia chytrých hodinek, se kterým zároveň představil zcela novou funkci. V případě hodinek jde tedy o Garmin vívoactive 6, v případě funkce o Chytrý budík.
Hodinky samy o sobě zas tak ničím nepřekvapí. Jedná se o vstupní model, což určuje jeho cenovka 8 190 Kč. Pouzdro je o velikosti 42 mm, je z polymeru vyztuženým vlákny a luneta je z eloxovaného hliníku. Displej je AMOLED o velikosti 1,2“, umí Always On, i když ten dost žere baterku. S jeho aktivním využívání vydrží hodinky 5 dní, bez něho 11. Na výběr jsou čtyři poměrně líbivé barvy, kdy mezi nimi jasně vyniká ta zelená.
Hodinky však potěší především běžce, protože, i když to nejsou Forerunnery, nabízí mnohé běžecké metriky, včetně dynamiky běhu, běžeckého výkonu, strategie tempa PacePro, je tu ale i běžecký Garmin trenér. Předinstalovaných aktivit je pak 80, dohrát si můžete další, a to i ty se zaměřením na mobilitu. Je tu zdřímnutí, Body Battery, stav VST, ranní zpráva atd.
Mohlo by vás zajímat

Funkce Chytrý budík
Garmin vívoactive 6 však přicházejí s jednou novinkou, která je dělá o něco zajímavější. Tou je funkce Chytrý budík. V ní si nastavíte časové rozpětí, ve kterém budete chtít být vzbuzeni a hodinky vás v něm jemnými vibracemi vzbudí v ten nejideálnější čas podle vaší momentální fáze spánku. Není to úplně nová funkce, známe ji již z mnoha řešení, u Garminu jde ale o novinku. Zásadním nedostatkem hodinek je pak absence barometrického výškoměru. Ten však neměla ani předchozí generace.
O pár korun více stojí Fenix 7. Dává ta řada Vivoactive bez barometru za takovou cenu někomu smysl?
No někomu nedávají ani smysl ty Fenix 7 s tak hnusným displayem.
Zatimco fancy display s tunou barev je fakt bezva. K čemu mi je hromada barev, kdyz na display nevidim v pravé poledne pri jizde na kole a nebo pri snowboardovani v alpach pri ostrem slunku? A nebo invertovany display s cernym pozadím a bilym textem? Ale věřím, ze nesportovec jako ty da přednost barvickam a oznámením z fejsbucku.
No, barometr není nic, bez čeho by se člověk neobešel… Mně na mých Forerunner 255 spíše rozčiluje (jeho nepřesnost je značná, spolehnout se na to nedá).
Jinak řada funkcí mi přijde spíše jako Garmin marketing, praktické využití nemají. Já nejvíce oceňuji: přesnou GPS, přesný tep, možnost úpravy datových obrazovek a jednotlivých typů aktivit, občas sleduji i výkon při běhu.
Poslední důležitou věcí je zapuštěné sklíčko tak, aby na něj šlo dát folii nebo ochranné sklo. To má FR255 skvěle vyřešené.