Ve svém okolí neznám nikoho, kdo by neplatil za nějakou službu. Ať už jde o videostreamovací služby, umělou inteligenci či něco jiného, za pár stovek měsíčně získáte hodiny zábavy či zručného pomocníka. Níže tedy zkusím popsat, jaké služby měsíčně platím a proč tomu tak je.
1. Canal+
Jde o videostreamovací službu, která je poměrně opomíjená. Najdete zde celou řadu filmů. Je ale třeba uznat, že s prémiovějšími videostreamovacímu službami se nemůže rovnat. Hlavní důvod, proč tuto službu předplácím, je Premier League. Naleznete zde všechny zápasy anglické nejvyšší soutěže. Jako momentálně rozhořčený fanoušek Chelsea po každém zápase přemýšlím, jestli předplatné nezrušit a ulevit tak svým nervům. Na každý pád jsem tak ještě neučinil. Koupíte-li Komplet balíček, získáte navíc videotéku Apple TV+. Canal+ i v základním balíčku kromě Premier League nabízí i přímé přenosy tenisových turnajů WTA. Cena je 289 korun měsíčně.
2. Spotify
Služba, bez které nedám každý den ani ránu. Bez svých uložených skladeb, playlistů a podcastů bych zřejmě nemohl fungovat. Kdybych se měl všech služeb vzdát a jednu si ponechat, bude to právě Spotify. S bratrem využívám balíček Duo za 229 korun měsíčně.
3. ChatGPT
Rozmach poslední doby mě nenechal chladným. ChatGPT je skvělý pomocník a dokáže mi poradit takřka s čímkoli. Za platební bránou můžete pokládat v modelu 4.o nespočet dotazů. Navíc dostanete přístup k 4.o1, který je argumentačně vyspělejší. Má ovšem týdně omezený počet dotazů a nemůžete do něj nahrávat soubory. Předplatné stojí 24,2 dolarů.
4. PS Plus
Před měsícem jsem si pořídil Playstation 5. Jelikož ceny her jsou mnohdy skutečně šílené, sáhl jsem po předplatném PS Plus, díky kterému za měsíční předplatné dostanete přístup k mnoha hrám. Samozřejmě zde nenajdete horké novinky. Ovšem nemyslete, že zde naleznete pouze béčkové tituly. Za 365 korun měsíčně získáte přístup k hrám jako God of War, The Last of Us, GTA 5, Days Gone, Far Cry, hry ze série Assassins Creed, Resident Evil apod. Měsíčně navíc dostanete možnost stáhnout nějaké hry, které vám zůstanou v knihovně i po případném zrušení předplatného. Tento měsíc je tou hlavní hrou Need for Speed: Hot Pursuit. Hry můžete stahovat do PS5 i z aplikace, pokud je konzole zapnutá a připojena k internetu. Pořídíte-li dražší předplatné za zhruba 430 korun, získáte také možnost i ty nejnovější hry na pár hodin vyzkoušet. Benefitem je také přístup ke Katalogu klasiky, kde naleznete starší hry.
5. Google Drive
Google Drive je jednou z nejpraktičtějších služeb, kterou si každý měsíc platím. Nabízí nejen cloudové úložiště, ale i komplexní sadu nástrojů pro práci s dokumenty, tabulkami nebo prezentacemi, což z něj dělá ideální volbu pro práci i studium. Aktuálně mám 2TB plán za 299 korun měsíčně, což mi umožňuje bezpečně ukládat fotky, videa a pracovní soubory s jistotou, že k nim mám přístup z jakéhokoliv zařízení. Neocenitelnou funkcí je možnost sdílení složek a spolupráce na dokumentech v reálném čase. Drive navíc skvěle spolupracuje s dalšími Google aplikacemi, jako je Gmail nebo Kalendář.
YouTube prémium (music), Gdrive, game pass ultimátní, strava
Pokud zrušíte PS Plus tak si ty stažené hry (které byly zdarma) nezahrajete. V knihovně sice zůstanou, ale zahrát půjdou opět až při zaplacení předplatného… Docela důležitý detail 🙂
Díky za info. PS5 mám měsíc, takže jsem ještě vše neodhalil.
No já mám tedy jen PS4 a platím si pouze PS plus Essential takže to nevím 100%, ale předpokládám že to tak je u všech variant PS a PS Plus. Takže stažená hra (z těch free games co jsou každý měsíc k dispozici) tedy už zůstane v knihovně her, ale hrát jde jen při aktivním předplatném 🙂