Zavřít reklamu

Na internetu se objevil patent Samsungu, který představuje systém navržený tak, aby zabránil krádeži biometrických dat prostřednictvím zbytků otisků prstů zanechaných na obrazovce. Jak tento unikátní systém funguje?

S tím, jak se smartphony a další zařízení posouvají k bezrámečkovým celoobrazovkovým designům, je rozpoznávání otisků prstů stále častěji integrováno přímo do displeje. Na základě předchozích patentových dokumentů se možná brzy dočkáme smartphonů se senzory otisků prstů pokrývajícími celý displej. I když je to maximálně pohodlné, představuje to bezpečnostní riziko v podobě stop po otiscích prstů. Pokaždé, když odemkneme naše zařízení, zanecháme na obrazovce stopy po našem otisku prstu, který by mohli útočníci potenciálně použít ke zfalšování nebo odcizení našich biometrických údajů.

Nový patent Samsungu, který zveřejnil web online-solitaire.com, tento problém řeší zavedením systému, který aktivně monitoruje a chrání před krádeží otisků prstů prostřednictvím zbytků otisků prstů zanechaných na obrazovce. Patentovaná technologie korejského obra zvyšuje zabezpečení otisků prstů integrací elektronického zařízení s rozšířenou realitou (AR). Detekuje zbytky otisků prstů na obrazovce pomocí zabudovaného snímače a poté se bezdrátově připojí k AR brýlím, které zachycují a analyzují zbytky otisků prstů a srovnávají je s uloženými daty, aby se posoudila jejich pravost.

Pokud je zbytek otisku posouzen jako bezpečnostní hrozba, systém na to uživatele prostřednictvím AR brýlí upozorní a navrhne akce, jako je čištění obrazovky nebo úprava nastavení zabezpečení, aby se zabránilo potenciálnímu narušení. Tím, že tato technologie chrání uživatele před případnou krádeží jejich biometrických dat, zvyšuje soukromí a brání útočníkům v přístupu k citlivým informacím. Systém navíc není rušivý – funguje na pozadí a informuje uživatele pouze v případě potřeby, čímž zajišťuje, že bezpečnost nejde na úkor pohodlí.

Jestli Samsung tuto unikátní technologii v současnosti vyvíjí, nebo je zatím jen „na papíře“, v tuto chvíli není jasné. Pokud však ano, mohla by přinést v oblasti biometrické bezpečnosti menší revoluci.

Dnes nejčtenější

.