Zavřít reklamu

Samsung již poměrně dlouho vybavuje své telefony poddisplejovou čtečkou otisků prstů. Jako první měla čtečku v displeji řada Galaxy S10 představená před pěti lety. Šlo o první generaci ultrasonické čtečky, kterou dostaly také řady Galaxy S20 a Note20.

U řady Galaxy S21 Samsung poprvé použil vylepšenou čtečku otisků prstů 3D Sonic Sensor Gen 2 od Qualcommu. Někteří její uživatelé si však stěžovali na to, že čtečka má problémy s fungováním pod chráničem displeje, či obecně na její pomalejší reakce ve srovnání s konkurenčními čtečkami. U letošní vlajkové řady Galaxy S24 korejský gigant nasadil nový senzor, díky kterému je odemykání a autorizace rychlejší a přesnější.

Obecně platí, že čtečky otisků prstů v telefonech Samsungu jsou velmi rychlé a přesné, existují však tipy a triky, díky kterým bude čtečka při odemykání telefonu či autorizaci nákupu ještě spolehlivější. Pokud tedy registrujete svůj otisk prstu, držte se raději níže popsaného návodu, než toho, který popisuje sám Samsung u samotné funkce.

Jak na Samsungu zrychlit odemykání otiskem prstu

  • Palcem na čtečku netlačte tak, jak vám ukazuje výukový obrázek v telefonu, ale pod úhlem, jakým byste jej ve skutečnosti použili k odemykání telefonu otiskem prstu.
  • Zaregistrujte svůj hlavní odemykací prst více než jednou jako samostatné prsty, alespoň 3–4krát.
  • Snažte se pokrýt všechny úhly a okraje.
  • Zaregistrujte svůj druhý palec alespoň jednou v úhlech, se kterými bude umístěn na obrazovce.

Tímto způsobem dáte softwaru pro snímání otisků prstů více šancí, aby rychleji rozeznal odemykací prst bez ohledu na to, jak nešikovně je umístěn na obrazovce nebo jak jemné je klepnutí. V této souvislosti se sluší se dodat, že aktualizace s nadstavbou One UI 6.1 přinesla problém (hlásí jej zejména uživatelé řady Galaxy S23), kdy se na obrazovce někdy neobjeví animace pro čtečku otisků. Tento problém Samsung naštěstí přiznal a má jej vyřešit v příští aktualizaci.

Řadu Galaxy S24 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.