Zavřít reklamu

Některá zařízení se systémem Android jsou skvělá; mají výkonné procesory, elegantní design a nejmodernější technologie, díky kterým máte pocit, že držíte v ruce budoucnost. Najdou se ale také tablety s operačním systémem Android, které působí v nejlepším případě polovičatě. Navzdory statečnému úsilí a letům existence se nachází neustále na okraji a nedaří se jim prorazit, mnohdy z pochopitelných důvodů. Kterých pět tabletů s Androidem vyvolá minimálně pozdvižené obočí?

Sony S2

Tento tablet z roku 2011, vybavený dvěma 5,5″ displeji, se mohl pochlubit také procesorem Tegra 2 a dvěma fotoaparáty. Skládací konstrukce bez námahy proměnila zařízení z kompaktního kapesního gadgetu na prostorný tablet, takže zdánlivě sliboval dynamický a přizpůsobivý uživatelský zážitek. Nenechte se však zmást jeho půvabem; operační systém Android 3.2 měl problémy s načítáním některých webových stránek. Řada aplikací nepůsobila na tabletu vůbec dobře, a pokulhávala také výdrž baterie. Absence podpory rychlého nabíjení byla už jen hořkou třešničkou na nepříliš povedeném dortu.

Dell Streak 7

Dell Streak 7 byl stejně jako zmíněný Sony S2 osazen procesorem Tegra 2. Samotné rychlé procesory však z tabletu legendu neudělají. Jeho charakteristickým rysem byla obrazovka s relativně nízkým rozlišením 800 x 480 pixelů, která rozhodně nenahrávala diváckému ani hernímu zážitku. Výdrž baterie s kapacitou 2780 mAh zajistila ve 4G sítí výdrž pouhé 3 hodiny a 48 minut. Wi-Fi nabídla o něco delší maraton na úrovni jen pár minut přes 4 hodiny. Příliš nadšení u uživatelů nevyvolala ani dotyková klávesnice Swype a 5MP fotoaparát, a Streak 7 se tak stal jedním z hřebíčků do rakve tabletů z dílny společnosti Dell.

Lenovo Yoga Book

Ve slavné řadě zvláštních tabletů se systémem Android se Lenovo Yoga Book pyšní titulem jednoho z nejneobvyklejších hybridů 2 v 1 vůbec. Tento tablet z roku 2016 jako by se nemohl rozhodnout, zda bude tabletem, nebo notebookem. Jeho dvě poloviny byly připojeny k plně otočnému pantu a nesly se v duchu svých kolegů z řady Yoga. Slibná podpora multitaskingu u tohoto modelu ve skutečnosti spočívala ve sbalení několika aplikací do nenastavitelných oken o velikosti telefonu, a operační systém Android 7.0 Nougat ve spolupráci s 2,4GHz procesorem Intel Atom X5 a 4GB RAM příliš oslnivý výkon také nezajistil.

Samsung Galaxy View

Tablet Samsung Galaxy View z roku 2015 byl 18,4″ tablet, který v době, kdy se i výrobci laptopů snažili dosáhnout co nejnižší hmotnosti, vážil přes pět kilogramů. Byl to v podstatě příruční kufr s iluzemi špičkové technologie. Na luxus položení tabletu na plocho jste u Samsungu Galaxy Viewn mohli rovnou zapomenout. Tablet nabízel dva preferované režimy: běžnou polohu pro okouzlující záběry u stolu nebo polohu s otevřenou rukojetí na klíně. Samsung tento model propagoval jako multitaskingový streamovací tablet, čemuž ovšem příliš nenahrávaly pouhé 2GB RAM.

Toshiba Thrive 7

V případě tabletu Toshiba Thrive 7 jako kdyby bylo špatně snad úplně všechno, počínaje nepřívětivým designem, který bránil v přístupu k baterii zařízení, přes nešikovně umístěný 5MP fotoaparát až po neprakticky řešené porty. Za malým poklopem, jehož otevření vyžadovalo přesnost chirurga, jste mohli najít výstup Micro HDMI, port Mini USB a slot pro kartu Micro SD, které se tísnily v malém prostoru. Není tedy divu, že se ani tento model nakonec nesetkal s úspěchem.

Dnes nejčtenější

.