Zavřít reklamu

Rebranding, nebo-li změna názvu a dalších náležitostí u služeb či produktů není ničím neobvyklým, a nevyhýbá se ani takovým gigantům, jako je společnost Google. Ne vždy se ale takový rebranding líbí uživatelům. V dnešním článku si připomeneme 5 případů, kdy Google přejmenoval své služby k nelibosti svých uživatelů.

Hangouts – Google Meet

Služba Hangouts (někteří si možná vzpomenou ještě na GTalk) od Googlu sloužila individuálním i firemním zákazníkům dlouhá léta. Později se ale rozdělila a přejmenovala na Google Meet a Google Chat. Jak název napovídá, Google Chat je určen pro písemnou komunikaci, a to jak individuální, tak i skupinovou. Google Meet má sloužit pro videohovory všeho druhu. Google Meet nicméně nabízí také možnost písemné komunikace v průběhu hovoru, stejně jako sdílení obrazovky, aktivaci titulků v reálném čase a další funkce, které získaly na popularitě zejména v průběhu pandemie.

Google Play Music – YouTube Music

Přechod z Google Play Music na YouTube Music byl relativně zásadní událostí – jednalo se totiž o víc než jen změnu jména. Google v podstatě požádal své dlouholeté uživatele, aby opustili zavedenou a osvědčenou hudební službu a přešli na novou hudební streamovací aplikaci, která v té době byla ještě v plenkách. Uživatelé samozřejmě příliš nadšeni nebyli – YouTube Music měla do Google Play Music daleko, a to i navzdory postupnému zlepšování.

Android TV – Google TV

V tomto případě se vlastně tak úplně nejedná o rebranding – Android TV stále existuje po boku Google TV. Služba Google TV byla nicméně představena coby moderní a inovativní způsob interakce s televizí. Její součástí se stala například domovská obrazovka s personalizovanými doporučeními a seznamy ke sledování. Koexistence obou platforem je nicméně pro uživatele poměrně matoucí.

Android Wear – Wear OS

K rebrandingu může dojít i u operačních systémů. Přechod z Android Wear na Wear OS dává z mnoha důvodů smysl. V době, kdy ještě existoval Android Wear, bylo možné spárovat chytré Android hodinky jak s telefony s Androidem, tak i se iPhony. Název Android Wear mohl ale v některých uživatelích vzbudit pocit, že by si hodinky s jejich iPhonem nemusely rozumět. Wear OS nyní nicméně tak trochu paradoxně funguje pouze se smartphony, na kterých běží operační systém Android.

Android Market – Google Play Store

Online obchod Google Play Store, na kterém si dnes všichni stahujeme aplikace a hry pro naše smartphony, nesl v minulosti název Android Market. A tento název mnozí používali ještě relativně dlouho poté, co byl oficiálně změněn na Google Play Store. Dodnes se najdou zastánci původního názvu, kteří trvají na tom, že Google Play Store zní mírně neseriózně. Slovo „Play“ v názvu nicméně poukazuje spíše na to, že v obchodě je k dostání i mediální obsah v podobě filmů.

Dnes nejčtenější

.