Zavřít reklamu

Takže tohle má být ten zabiják Android telefonů? Apple v pátek 22. září, začal prodávat celé své portfolio iPhonů 15. Proč troškařit a spokojit se s něčím menším, když můžeme sáhnout hned po tom nejlepším. Jaký je iPhone 15 Pro Max v rukou uživatel Androidu? 

Vypadá to hezky. Co se designu týče, asi se nenajde nějaký zásadnější výtka. Ten titan je skvělý. I když už jsou venku nějaké drop testy, ve kterých si novinka nevede nijak zázračně, s ohledem na zpracování a vizuální dojem je prostě skvělá a dá se skutečně začít těšit na to, až ji bude mít i Galaxy S24. Ano, vystupují nám zde poměrně nepříjemně fotoaparáty, máme zde až příliš velký Dynamic Island místo prostého průstřelu, ale s tím tak nějak počítáte, protože je to účelné – kvůli kvalitě nebo funkcím.

Ve víru kopírování? 

A hurá, je zde také USB-C. Pro Androiďáka samozřejmost, pro majitele Apple zařízení možná nemilá novinka, která způsobí nutnost obměny nabíjecích kabelů. Bylo to ale na čase, zbavit se vlastního konektoru a přejít na celosvětově uznávaný standard, který ostatně Apple pomohl v roce 2015 rozšířit. Novým prvkem na Pro verzích je ještě Akční tlačítko. To můžete znát i ze Samsungů, jen jej jihokorejská společnost původně zamykala jen pro Bixbyho, aby pak uživateli umožnila jeho libovolné namapování a pak jej zařízla úplně.

Na Androidu můžeme stisknout dvakrát tlačítko zapnutí a aktivovat fotoaparát. Právě o to se často snažím, když vezmu iPhone do ruky. Místo toho však jen rozsvěcím a zhasínám displej. Akční tlačítko ale stačí podržet a buď vypnete/zapnete hlasitost, aktivujete fotoaparát, diktafon a jsou zde další možnosti, které lze tlačítku určit. Potřebujeme to na Android zařízení? Už jsme to měli, a asi ani nechtěli, je ale klidně možné, že se s tím zase shledáme. Dost možná to totiž závisí na tom, jak velký úspěch bude tlačítko mezi uživateli mít.

Fotoaparáty jako hlavní tahák 

U čipu tak nějak víme, že jej nemá smysl poměřovat s Android alternativami, protože je A17 Pro prvním 3nm čipem. Ještě ale nebyla možnost dát mu pořádný „knedlík“, takže info o tom přineseme později. To i co se týká baterie a ostatně také fotoaparátů. Ty jsou zde zase tři, zase ultraširokoúhlý, hlavní a teleobjektiv, který ale v modelu 15 Pro Max není jen 3x ale hned 5x. Jasně, Samsung má 10x, ale Applu se povedlo zachovat ideální clonu. Ještě to však chce mít a porovnat více fotek. 

Apple si také hraje s ohniskovými vzdálenostmi, kdy zde máme hned tři u hlavního fotoaparátu. Je to trochu zmatečné, protože pořádně nevíte, co kterým fotit, a to si k tomu ještě přičtěte 0,5x a 2x. Na druhou stranu zde může pokročilý uživatel popustit více uzdu své kreativitě. Jednoduchost systému se však pomalu vytrácí s každou nově příchozí funkcí a nováček, který by z Androidu přeskočil hned na iPhone 15 Pro Max, by se musel skutečně notnou chvíli rozkoukávat.

Chce to více času 

I přes averzi, kterou k Applu a jeho iPhonům můžete mít, je pravda, že první dojmy z iPhonu 15 Pro Max jsou skutečně pozitivní. Je to technologiemi našlapané zařízení, které má jen jednu zásadní vadu – nepřináší nic nového. Nemá nic jako S Pen, teleobjektivy s dlouhými ohnisky už tady máme pěkně dlouho, titanový telefon zde byl už v roce 2015 a USB-C opravdu není nějaká novinka, kterou bychom měli oslavovat zvláště proto, že ho má i Android telefon za pár korun. Uvidíme, jestli změníme názor po delším používání.

iPhony 15 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.