Zavřít reklamu

Možná už nějakou dobu přemýšlíte o tom, zda si koupíte fitness tracker, nebo chytré hodinky a nemůžete se mezi nimi stále rozhodnout. My vám s tím v tomto článku pomůžeme, když uvedeme důvody, proč byste si měli pořídit to, či ono nositelné zařízení.

Důvody, proč byste si měli koupit fitness tracker

První důvod, proč si koupit fitness tracker, je zjevný – tato zařízení jsou podstatně levnější než chytré hodinky. Solidní fitness tracker si dnes můžete pořídit již za méně než tisíc korun.

Dalším důvodem je pohodlí. Fitness trackery jsou lehčí než chytré hodinky. Obvykle váží mezi 20–30 gramy a jsou tenčí než chytré hodinky. Pokud se například celý den pohybujete v kanceláři, to poslední, co chcete, je mít něco těžkého, co tíží vaše zápěstí, nebo co by do něj mohlo narážet, když je ohýbáte.

 

A poslední důvodem, proč si koupit fitness tracker, je větší výdrž baterie. Vzhledem k tomu, že tato zařízení toho dělají méně než chytré hodinky, je to pochopitelné. Běžný fitness tracker na jedno nabití vydrží od 6 do 14 dnů, což je u chytrých hodinek jen těžko dosažitelná hodnota.

Důvody, proč byste si měli koupit chytré hodinky

Prvním důvodem, proč byste si měli koupit chytré hodinky, jsou funkce, které na fitness trackerech v drtivé většině případů nenajdete. Jedná se například o zabudovanou GPS, možnost provádět hovory (díky přítomnosti mikrofonu a reproduktoru) či odesílat zprávy nebo o hlasové asistenty.

Ne mnoho fitness trackerů také disponuje podporou NFC, což znamená, že pomocí nich nemůžete jednoduše platit prostřednictvím služeb jako Peněženka Google nebo Apple Pay. Samozřejmě, platit můžete i telefonem, ale je určitě příjemné mít možnost pouze klepnout na hodinky a nechat telefon v kapse.

Chytré hodinky mají oproti fitness trackerům výhodu také v tom, že jsou výkonnější a celkově vybavenější. Obvykle nabízejí lepší čipsety, vyšší operační paměť, větší úložiště, kvalitnější displeje s vyšším maximálním jasem (takže jsou čitelnější na přímém slunci), lepší zdravotní senzory a také funkce jako měření EKG, měření teploty kůže, celodenní sledování stresu a v oblasti zdraví obecně poskytují ucelenější pohled.

Pak je zde něco, čemu se říká statusový symbol. Řada lidí jej vidí i v chytrých hodinkách a bude je nosit i poté, co se jejich baterie vybila, protože prostě vypadají atraktivně. To typicky platí u hodinek Apple Watch či těch od společnosti TAG Heuer.

Takže fitness tracker, nebo chytré hodinky?

Tak si to pojďme shrnout. Fitness trackery stojí méně, jsou pohodlnější na nošení, ale mají méně funkcí než chytré hodinky. Vhodné jsou například pro sportovně aktivní studenty nebo vyznavače zdravého životního stylu, kteří chtějí mít svou kondici pod kontrolou a nepotřebují univerzálnost chytrých hodinek. Z toho vyplývá, že chytré hodinky jsou určené zejména těm, kteří jejich univerzálnost využijí a kteří chtějí komplexní sledování kondice a zdraví. A ano, také těm, kteří je považují za statusový symbol, jako třeba telefon či auto. Tak už máte jasno, které z těchto zařízení bude zdobit vaši ruku?

Galaxy Watch koupíte zde

Dnes nejčtenější

.