Zatímco některé smartphony si v drtivé většině vyslouží velice pozitivní odezvu u uživatelů i odborníků, jiné se naopak z větší části setkají s negativními názory. Dnes společně v kostce zavzpomínáme na Samsung Galaxy S6, který ve své době nepatřil zrovna mezi miláčky publika. Proč tomu tak bylo?
Samsung Galaxy S6 měl štíhlé kovové tělo a po designové stránce byl rozhodně povedenější než jeho předchůdce. Interní kódové označení telefonu bylo Project Zero, protože společnost Samsung se v případě tohoto modelu rozhodla zapomenout na dosavadní charakteristiky produktové řady Galaxy S a začít od nuly. Když se ale Samsung Galaxy S6 oficiálně představil světu, setkal se s překvapivě negativním ohlasem. Prémiový vzhled byl sice pěkný, ale Samsung zde učinil několik nepopulárních rozhodnutí.
Uživatelům se nelíbilo přilepení skleněné zadní strany, které znemožňovalo okamžitý přístup k baterii na uživatelské úrovni. Galaxy S6 zároveň ale postrádal voděodolnost. Chyběl mu slot na microSD kartu, ačkoliv zde na druhou stranu došlo ke zdvojnásobení interního úložiště na sympatických 32GB. Došlo ale ke snížení kapacity baterie na 2550 mAh, a tento fakt se u uživatelů nepodařilo Samsungu vykoupit ani podporou rychlejšího 15W nabíjení nebo celkovým zeštíhlením těla telefonu.
Galaxy S6 nepřišel na svět sám – měl zakřiveného parťáka, model Galaxy S6 edge. Jeho displej byl na levém a pravém okraji zakřivený a vypůjčil si flexibilní technologii OLED z modelu Galaxy Note Edge. Měl stále stejnou úhlopříčku, 5,1″, ale zakřivené boky mu dodávaly jedinečný vzhled. Bylo to sice za příplatek a ne každému to za to stálo, ale lidé měli alespoň na výběr.
Rozhodně se ale nedá říci, že by byl Samsung Galaxy S6 jednoznačným přešlapem. Oproti Galaxy S5 představoval posun například v oblasti technologie a rozlišení displeje. Došlo zde k mírnému vylepšení clony zadního fotoaparátu, a přední fotoaparát nabídl rozlišení 5MP. Galaxy S6 byl také prvním telefonem s funkcí Samsung Pay, která měla převratnou funkci MST – dokázala napodobit magnetický proužek kreditních a debetních karet. Tím byla zajištěna kompatibilita i se staršími terminály, které tedhy byly v USA běžným standardem. S podporou Samsung Pay přišla také výrazně vylepšená čtečka otisků prstů.
Jak na Samsung Galaxy S6 vzpomínáte vy?
Měl jsem S6, konkrétně S6 Edge Plus a byl to dobrý telefon. Pro mě osobně však dodnes zůstává nepřekonán jeho nástupce v podobě S7 Edge, který já považuji za nejlepší model celé série „S“. A to jsem měl S II, S III, S4, S6 Edge Plus, S7 Edge, S9 Plus, S20 Plus a aktuálně mám S22 Ultra.
Považuji za skutečné pokroky modely v tomto pořadí S4 (1080p displej)>S5 (lepší kamera)>S7 (displej/fotak/360° fotografie/rucni ostreni/nabijeni/rychlejsi pamet uloziste a RAM/bezdrat nab.)>S9+(2x opt. zoom/přední AF/6GB RAM)>S21/S22 Ultra (3x/10x opt zoom/jas displeje/1h nabijeni baterie/rychla paměť).