Před několika dny začal Samsung nabízet bezplatnou výměnu displeje u telefonů řad Galaxy S20 a Galaxy Note20, které s ním měli problémy. Nyní se zdá, že s podobným problémem se potýká i loňská nejvyšší vlajková loď Samsungu Galaxy S22 Ultra.
Uživatelé Galaxy S22 Ultra si podle webu SamMobile stěžují na to, že určitá část displeje zbělá, a to trvale či skoro trvale. Jinými slovy tato část displeje zůstává bílá a nezobrazuje obsah. Tato bílá či v jiných případech nazelenalá čára se konkrétně objevuje nalevo či napravo od předního fotoaparátu, což jej činí nepoužitelným. Ale to není vše – někteří uživatelé s tímto problémem si také stěžují na problikávání displeje.
Tyto problémy uživatelům ztěžují normální používání loňské nejvyšší „vlajky“ Samsungu. Je zajímavé, že se zdá, že tyto potíže zmizí, když se obnovovací frekvence displeje sníží na 60 Hz. Tyto problémy se však objeví okamžitě poté, co se obnovovací frekvence vrátí zpět na 120 Hz (nebo když uživatelé zvolí adaptivní režim).
Někteří uživatelé si těchto problémů všimli po instalaci aktualizace s nadstavbou One UI 5.1. Jiní zase tvrdí, že potíže se objevily po instalaci červnového bezpečnostního patche. Podle všeho problémy nesouvisejí s fyzickým poškozením obrazovky, protože všichni uživatelé, kteří se s nimi potýkají, tvrdí, že displej telefonu nebyl žádným způsobem fyzicky poškozen.
Když dotčení uživatelé kontaktovali Samsung, byli požádáni, aby navštívili autorizované servisní středisko. Podle různých zpráv korejský obr vyměnil displeje zdarma u telefonů v záruce. Téměř ve všech případech však odmítl vyměnit či opravit obrazovku zdarma u zařízení, která jsou po záruce. Servisní střediska údajně požádala uživatele s telefony po záruce, aby zaplatili plnou cenu za výměnu obrazovky, která stojí více než 250 dolarů (asi 5 400 Kč).
Vzhledem k tomu, že se stejnými problémy se potýkají uživatelé Galaxy S22 Ultra, zdá se, že jde o rozšířený problém. Ještě důležitější je, že to vypadá jako výrobní vada. V takových případech by měl Samsung všechna dotčená zařízení vzít z oběhu a displeje u nich bezplatně vyměnit, i když jsou po záruce. Jelikož se zdá, že tyto problémy nejsou způsobeny nesprávným zacházením se zařízením, měl by za ně Samsung převzít plnou odpovědnost a svým zákazníkům pomoci.
A co vy? Máte Galaxy S22 Ultra a setkali jste se s výše uvedenými potížemi? Dejte nám vědět v komentářích.
Mám na své S22 Ultra nastaveno rozlišení WQHD, dále nastavenou adaptivní plynulost pohybu, mám už červencový patch, OneUI 5.1 a displej mám v pořádku…zatím a naštěstí. Kdyby náhodou něco, tak telefon je v záruce…
Ano, je fakt, že na své 22Ultra pozoruji cca 2 měsíce, řekl bych, že po aktualizaci, občasné probliknutí displeje, je to setina vteřiny, zelené čáry od shora dolů, domnívám se, že to může být právě při snižující se obnovovací frekvence displeje. Dám mu ještě měsíc, jinak maže na reklamaci.
Mam samsung galaxy s22 ultra (od unora) a zatim se nic nestalo. Tak uvidime 😀
Ne nic takového jsem u nikoho neviděl a ani já ho nemám tenhle problém. Řekl bych že tohle je zas vymyšlená chyba nebo ji má 0…..x lidi nezajímá se dal.
Také mám Samsung galaxy s22 ultra a spíše se mi stává že se seká displej nebo se sám vypne. Budu řešit reklamací.
Tuhle zvýšenou frekvenci nesmíte používat. Mari Swaruu by mi to určitě potvrdila. Způsobuje to interferenci s astrálními úrovněmi existence (serete tím duchy a jiný nehmotný nebo obtížně viditelný entity a ufouny). A otevírá jim to portál přímo ve vaší kapse, vedle a*ální díry – což je nasere ještě víc, když si to pak spletou kudy zpátky. Stane se z něj prokletej kus, jako je plno panenek na youtube ScaryAXE. 😉