Zavřít reklamu

Podle nedávného průzkumu společnosti IDC zveřejněného prostřednictvím CNET, budou prodeje chytrých telefonů v roce 2023 nadále nízké a celosvětově lze letos počítat s dodávkami přibližně 1,17 miliardy chytrých telefonů, což představuje 3,2% pokles oproti loňskému roku. Důvodem jsou současné ekonomické podmínky na celém světě, ale i to, že se spotřebitelská poptávka po chytrých telefonech zotavuje mnohem pomaleji, než se dříve předpokládalo.

V tomto světle se společnost Samsung vydává správným směrem, když se zaměřuje na skládací telefony, jako jsou Galaxy Z Flip4 a Galaxy Z Fold4. Podle prognózy totiž podíl dodávek skládacích smartphonů poroste, čímž by si korejský gigant mohl polepšit. Také se očekává, že Samsung uvede na trh dva nové skládací telefony Galaxy Z Flip5 a Galaxy Z Fold5 nejspíš již koncem července 2023.

Svůj první skládací telefon tento rok představil také Google ale i další značky, včetně společností Honor, Huawei, Motorola, OPPO, Tecno, Vivo nebo Xiaomi. Světlo světa by měl letos spatřit také první skládací OnePlus, zatímco v případě iPhonu si ještě nějaký ten rok nejspíš počkáme.

Worldwide-Smartphone-Shipments-Forecast-2023-2024-2025-2026-2027
Celosvětová prognóza dodávek chytrých telefonů 2023 až 2027

Ředitelka výzkumu IDC Mobility and Consumer Device Trackers, Nabila Popalová uvedla: „Jestliže byl rok 2022 rokem nadměrných zásob, rok 2023 je rokem opatrnosti. Každý chce mít připravené zásoby, aby se mohl svézt na vlně nevyhnutelného oživení, ale nikdo je nechce držet příliš dlouho. To také znamená, že značky, které podstoupí riziko – ve správný čas – mohou potenciálně sklidit velké zisky.“ Přestože rok 2023 nejspíš celkově příliš povzbudivá čísla prodejů nepřinese, v příštím roce by prodeje měly doznat meziročního nárůstu dodávek chytrých telefonů o 6 %.

Výhled do roku 2027 předpokládá, že dodávky dosáhnou téměř 1,4 miliardy kusů a průměrná prodejní cena klesne z 421 dolarů v roce 2023 na 377 v roce 2027. Je tedy pochopitelné, že společnosti investují do rozvoje a snaží se tak udržet zákazníka ve svém ekosystému. V případě Samsungu společnost rozšiřuje svou nabídku o další produkty světa Galaxy, jako jsou Galaxy Buds, Galaxy Books, Galaxy Watch a různá zařízení pro chytrou domácnost nebo spotřebiče kompatibilní se SmartThings.

Telefony Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.