Zavřít reklamu

Je tomu něco přes rok, co Google začal vyvíjet software pro hraní Android mobilních her na PC. Dostupnost této nově vzniklé platformy byla ale velice omezená, tedy až do dneška. Společnost ji totiž rozšířila do celé Evropy a tedy i k nám (plus do Nového Zélandu).

K hraní by vám měl stačit počítač s 8 GB RAM, prostorem 10 GB volného místa na SSD disku, čtyřjádrovým procesorem, grafickou kartou (seznam zde) a systémem Windows 10. Jasným cílem platformy je pak to, aby umožnila hráčům mobilních her užít si je i na větším displeji s lepším ovládáním a v případě slabších mobilních telefonů i samozřejmě vyšším výkonem. Navíc je zde synchronizace s Google účtem, abyste nepřišli o svůj progres.

Google Play Games už nabízí na 100 her, kdy samozřejmě budou další stále přibývat. Je ale třeba brát na vědomí, že je platforma ve fázi beta testování, a proto může obsahovat jisté chyby. Do programu se můžete registrovat na stránkách platformy klepnutím na nabídku Získat beta verzi. Google vám následně pošle e-mailovou pozvánku k zapojení se.

Dnes nejčtenější

.