Zavřít reklamu

Na těch nejlepších telefonech Samsung můžete dnes mít samostatné úrovně hlasitosti oznámení a vyzvánění. To má určitě opodstatnění, pro mnohé uživatele představují například příchozí hovory vyšší prioritu než oznámení aplikací a chtějí si pro ně nastavit vyšší hlasitost. Google tuto funkci dříve nabízel na Pixelech, ale nakonec ji odstranil. Majitelé Pixelu dlouho žádali Google, aby ovládání hlasitosti oddělil, ale společnost zpětné vazbě nevěnovala pozornost. To by se mohlo v tomto roce změnit. Vše nasvědčuje tomu, že Android 14 nabídne samostatné posuvníky pro vyzvánění a hlasitost upozornění.

Mnozí uživatelé Pixel se systémem Android 14 DP2 na svých telefonech zaznamenali přítomnost samostatných posuvníků pro oznámení a vyzváněcí tóny. Jak na Twitteru zmiňuje Mishaal Rahman, Google pracuje na oddělení hlasitosti oznámení a vyzváněcích tónů od Androidu 13 QPR2 beta. Aktivaci změny však bylo nutné povolit. Zdá se, že se systémem Android 14 DP2 už by to nemělo být zapotřebí.

I když nejsou posuvníky vyzváněcího tónu a upozornění propojeny, dojde k jejich ztlumení, pakliže zapnete vibrace telefonu. V tuto chvíli není zcela jasné, zda se jednalo ze strany Googlu o záměr. Vzhledem k tomu, že se nejedná o vylepšení na úrovni API, samostatné posuvníky by se mohly objevit v příští beta verzi Androidu 13 QPR3 a oficiálně bychom se jich mohli dočkat možná už v červnu 2023. Abyste si tuto změnu užili na svém Pixelu, můžete sáhnout k instalaci Android 14 Developer Preview nebo Android 13 QPR3 beta. Dá se předpokládat, že Google oddělí posuvníky vyzváněcího tónu a hlasitosti oznámení u obou verzí OS nejpozději koncem tohoto roku.

Dnes nejčtenější

.