Zavřít reklamu

Stále více indicií naznačuje, že Samsung koncem tohoto roku vydá novou generaci řady tabletů Galaxy Tab. Na Twitteru se nedávno objevily informace o tom, že nový Galaxy Tab S9 Ultra by měl disponovat minimálně stejnou kapacitou baterie jako Galaxy Tab S8 Ultra a měl by být poháněn přetaktovaným čipsetem Snapdragon od Qualcommu.

Energii by tedy Galaxy Tab S9 Ultra měla dodávat baterie s jmenovitou kapacitou 10 880 mAh, což představuje stejnou hodnotu, jakou má baterie Galaxy Tab S8 Ultra. Přetaktovaný Snapdragon 8 Gen 2 použil Samsung pro řadu smartphonů Galaxy S23, konkrétně variantu čipu Qualcomm vyladěnou speciálně pro zařízení Galaxy, předpokládané nasazení v Galaxy Tab S9 má tedy poměrně logický základ.

Nejprve informace na Twitteru @Tech_Reve hovořily o tom, že by nový Galaxy Tab S9 mohl dostat do vínku Snapdragon 8 druhé generace+, ale zdá se, že došlo k chybě v překladu a nakonec lze očekávat, že řada Galaxy Tab S9 bude používat stejnou čipovou sadu jako vlajkové telefony Galaxy S 2023.

Další specifikace zůstávají prozatím neznámé, ale již dříve se objevily zprávy o tom, že nadcházející řada Galaxy Tab S9 se bude moci pochlubit odolností proti prachu a vodě IP67. Pomineme-li tedy tablety značky Active, znamenalo by to, že Tab S9 by byl první řadou tabletů Samsung, která by disponovala takovým stupněm krytí.

S největší pravděpodobností dojde k odhalení řady Samsung Galaxy Tab S9 koncem tohoto roku, přibližně ve stejné době, kdy společnost oznámí Galaxy Z Fold 5 a Galaxy Z Flip 5 na Unpacked v srpnu až září. Série by měla čítat základní model Galaxy Tab S9, dále Galaxy Tab S9+ a Galaxy Tab S9 Ultra.

Tablety Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.