Zavřít reklamu

Je skvělé, že pokud si chceme do svého smartphonu nainstalovat nějakou aplikaci, nemusíme nikde stahovat žádné soubory a stačí nám jít jen do Google Play. Jenže i tak obsahuje tento obchod množství špatného materiálu. A právě s ním chce Google konečně něco dělat. 

Spálili jsme se pravděpodobně už všichni. Prostě si nainstalujete aplikaci, od které očekáváte, že dělá, co popisuje, ale ve finále je nefunkční, padá, zamrzá a je tak víceméně nepoužitelná. Už teď máme k dispozici několik nástrojů, které nám pomáhají třídit dobré od špatného, a to hlavně v podobě uživatelských recenzí a hodnocení aplikací.

Loni na podzim jsme mohli slyšet o novém systému pro identifikaci špatně fungujících aplikací v Google Play a varování uživatelů před jejich stažením. Jak si možná vzpomínáte, původním plánem bylo shromáždit právě data o tom, jak často aplikace padá, ale také když došlo k jejímu nepříjemnému několikasekundovému zamrzání.

Google se rozhodl stanovit obecné prahové hodnoty pro oba tyto jevy na úrovni kolem 1 %. Co je možná zajímavější je, že tato data shromažďuje také na konkrétních zařízeních. To proto že některé aplikace mohou mít problémy pouze s určitým hardwarem, a ne všichni uživatelé se tak setkají se stejnými problémy. Pokud však aplikace začne uživatelům stejného telefonu selhávat rychlostí vyšší než 8 %, spustí se tím v Google Play patřičné upozornění.

Jak můžete vidět v Twitter příspěvku výše, pokud používáte stejný hardware jako ostatní uživatelé, kterým aplikace nefunguje, tak se vám před stažením zobrazí dané upozornění. Vývojáři samozřejmě mají k těmto statistikám přístup také, a díky tomu se mohou snažit věnovat stávajícímu titulu více péče proto, aby ten podobný negativní banner neobsahoval. Je to tak další krok Googlu k tomu, aby byl na telefony a tablety s Androidem distribuovaný jen skutečně kvalitní obsah. 

Dnes nejčtenější

.