Zavřít reklamu

Nejen my jsme ohromeni tempem, jakým Samsung vydává aktualizaci s nadstavbou One UI 5.1. Vydávat ji začal v polovině minulého týdne a již ji obdržela řada zařízení Galaxy. Korejský obr plánuje aktualizační proces dokončit do začátku příštího měsíce.

Je běžné, že uživatelé narazí na chyby, když je nějaká aktualizace vydána tak rychle. A jak se zdá, je to i případ updatu s One UI 5.1. Někteří uživatelé si totiž stěžují, že po jeho instalaci se jim výrazně snížila výdrž baterie jejich zařízení.

Na oficiálních fórech Samsungu a dalších komunitních platformách, jako je Reddit, se v posledních dnech objevují příspěvky, v nichž si uživatelé stěžují na to, že po instalaci aktualizace s One UI 5.1 se znatelně snížila výdrž baterie jejich zařízení Galaxy. Vypadá to, že tento problém postihuje telefony řad Galaxy S22 a S21. Někteří uživatelé se zmiňují o tom, že jejich zařízení se v důsledku toho o něco více zahřívají.

V tuto chvíli není úplně jasné, co nadměrné vybíjení baterie na zmíněných zařízeních způsobuje. Je každopádně jisté, že tento problém způsobuje právě nová verze One UI, protože zařízení byla před aktualizací v pořádku. Jeden uživatel na Redditu poukázal na to, že po instalaci updatu na jeho zařízení výrazně stoupla spotřeba baterie při používání klávesnice Samsungu. Je možné, že právě to je hlavní příčinou problému. Samsung mu prostřednictvím živého chatu poradil, aby u klávesnice vymazal mezipaměť a data a zařízení restartoval.

Je třeba mít na paměti, že tímto se vymažou veškeré vlastní jazyky nebo rozvržení klávesnice, jež jste si předtím nastavili. Samsung, jak se zdá, tento problém veřejně nevnímá jako bug, je však velmi pravděpodobné, že interně ano a že již pracuje na jeho odstranění. Všimli jste si nadměrného vybíjení baterie vašeho telefonu Galaxy, zejména Galaxy S22 či S21, po aktualizaci na One UI 5.1? Dejte nám vědět v komentářích.

Dnes nejčtenější

.