Zavřít reklamu

Smartphony s Androidem obvykle disponují vcelku dobrými schopnostmi, co se týče focení ve tmě nebo za zhoršených světelných podmínek. Pokud ale zrovna váš telefon v tomto oboru příliš nevyniká, nebo pro focení raději využíváte aplikace třetích stran, můžete se nechat inspirovat našimi dnešními tipy.

Open Camera

Open Camera je relativně jednoduchá, bezplatná aplikace, která vám pomůže nejen s večerním a nočním focením na vašem smartphonu s Androidem. Nabízí podporu ovládání na dálku, panoramatických snímků, HDR, scénických režimů a spoustu dalšího.

Stažení v Google Play

Night Mode Camera Photo Video

Aplikace Night Mode Camera Photo Video si umí poradit kromě jiného i s focení a natáčením za zhoršených světelných podmínek. Do jisté míry dokáže simulovat funkce fotoaparátu, určeného pro focení v nočním režimu, a kromě jiného nabízí také možnost dynamické změny citlivosti nebo nastavování libovolného zoomu.

Stažení v Google Play

ProCam X – Lite:HD Camera Pro

Další aplikací, která vám může výrazně pomoci s nočním a večerním focením na vašem smartphonu s Androidem, je ProCam X – Lite:HD Camera Pro. Nabízí možnost přizpůsobení expozice, vyvážení bílé, ručního ovládání ISO, ručního ovládání rychlosti závěrky, možnost použití filtrů a efektů v reálném čase. ProCam X nabízí také řadu funkcí pro vylepšení natáčení videí.

Stažení v Google Play

Lightroom

V našem souhrnu tipů samozřejmě nemůžeme opomenout ani aplikaci Lightroom. Ta sice neslouží primárně k focení ve tmě, nabízí ale dostatek prostředků k tomu, aby kvalitu vašich fotografií – ať už v noci, nebo za jiných podmínek – výrazně vylepšila. Kromě režimu manuálního fotoaparátu nabízí aplikace Lightroom také spoustu nástrojů pro následnou úpravu vašich fotografií.

Stažení v Google Play

Camera FV-5 Lite

Aplikace Camera FV-5 Lite slibuje, že vašemu smartphonu s Androidem propůjčí ještě lepší funkce a schopnosti, co se týče focení (nejen) za zhoršených světelných podmínek. Nabízí možnost ručního přizpůsobení všech parametrů,. vestavěný intervalometr, možnost manuálního přizpůsobení rychlosti závěrky a spoustu dalšího. Samozřejmostí také autofocus i „nekonečný“ režim ostření.

Stažení v Google Play

Související články

Dnes nejčtenější

.