Zavřít reklamu

Už opravdu brzy se dočkáme představení vlajkové řady Galaxy S23 od Samsungu, která má minimálně v modelu Ultra posunout kvalitu fotografie na další úroveň. Nyní můžeme nahlédnout na výsledky, které tento špičkový model pořídí v různém rozlišení.

Snímky sdílel známý leaker Ice universe na svém Twitteru. Není třeba připomínat, že jsou fotografie komprimované a co se výsledného rozlišení týče, jsou stejně veliké. Zde jde o to, že i tak můžeme vidět jasné rozdíly v tom, kolik detailů zachytí 200 MPx. Fotografovaná scéna totiž byla 8x přiblížena, takže je evidentní, že v případě 12MPx fotografie budou detaily nejméně patrné.

200MPx fotografie tedy obsahuje nejvíc detailů, ale zároveň nejvíce informací o světle. Samsung zde používá slučování pixelů, kdy tak mohou dělat skupiny čtyř nebo šestnácti okolních pixelů, a to díky senzoru ISOCELL HP2, který právě Galaxy S23 Ultra použije jako první. Jestli to bude revoluce v mobilním focení ale teprve uvidíme. To však už poměrně brzy, tedy ve středu 1. února.

Související články

Dnes nejčtenější

.