Zavřít reklamu

Už jen něco málo přes týden nám zbývá do představení řady Galaxy S23. Různí leakeři nás však již patřičně dlouho informují o tom, co budou jednotlivé modely umět a jaké budou jejich specifikace, my vás o tom samozřejmě informuje také. Chceme vám jen říci, abyste se jimi nenechali odradit. 

Poslední dobou totiž pozorujeme, že ne všem jsou dostupné informace po chuti. Mnozí kritizují špatný design, zmiňují, že se na novince prakticky nic nezmění, snad tedy jen čip. Chci vám tedy ukázat, že je opravdu na co se těšit.

Změna designu je jen přínosem 

Ano, máme zde jisté obrázky, máme zde jisté výčty specifikací. Nejdříve ale k designu. Osobně nemám rád vystouplé objektivy fotoaparátů na zádech zařízení. Často mi leží telefon na stole a když ho ovládám jednou rukou, klepe, jako kdyby za dveřmi stála nějaká návštěva. Nejšílenější je to u iPhonů, kdy tomuto iPhone 14 Pro nasadil pomyslnou korunu.

Je pravda, že ani řada Galaxy S22 a S23 v tomto nebyla nijak výjimečně uměřená, právě kvůli výstupu fotomodulu. Paradoxně ale Galaxy S23 Ultra takový průšvih nebyl, proto vidím ve sjednocení designu jen přínos. To i s ohledem na to, že se řada odliší od té minulé a předminulé, což třeba Apple pořád nechápe a jeho iPhony 14 Pro ze zadní strany velice snadno zaměníte s iPhony 13 Pro, 12 Pro a dokonce i 11 Pro. To samé platí i pro základní řadu (s výjimkou iPhonu 11). Ve změně designu tedy skutečně vidím jen pozitiva, a to i když Ultra zůstane stejná, je totiž o rok mladší a pořád neokoukaná. Sjednocení vzhledu řady navíc dává opravdu smysl (sjednocení designu s Áčky už menší).

Domnělé specifikace 

Opravdu je takový problém, že v případě základních modelů dostaneme stejnou specifikaci jejich fotoaparátů? Tedy stejné rozlišení? Vám to viditelně vadí, ale zatím se bavíme právě jen o rozlišení, aniž bychom věděli, jaké senzory novinky skutečně budou obsahovat. Mimochodem víte, jak dlouho si Apple držel svých 12 MPx? Od iPhonu 6S představeném v roce 2015. Stejné MPx neznamenají stejné fotografie. Velkou roli hraje právě velikost každého jednoho pixelu, stejně jako software a to, jak jej Samsung odladí, takže v tomto ohledu bych nebyl hned přehnaně kritický.

Navíc dostaneme Snapdragon 8 Gen 2, kdy i jeho předchozí verze podávala lepší fotografické výsledky, než Exynos 2200. Právě v čipu od Qualcommu můžeme vidět tu hlavní přidanou hodnotu nové řady, kdy se jí dočká i evropský trh (a opravdu doufáme, že až se Samsung své Exynosy skutečně naučí, zase nám je vrátí).

Pak je zde samozřejmě displej. Ano, je stejně veliký, ano, má stejné rozlišení, ale Samsung je v displejích lídr, a i když vypadá na papíře stejně, ve finále může mít věrnější podání barev, může mít větší jas, může mít spoustu dalších vylepšení, které nás teď nenapadnou, dokud nám je Samsung neodprezentuje. Žádný únik ani žádná specifikace není potvrzená, protože vše se dozvíme až 1. února od 19. hodin našeho času, kdy nám Samsung vše patřičně představí. Takže se soudy ještě vyčkejte a těžte se z toho, že nás čeká jedna z největších mobilních událostí roku.

Řadu Samsung Galaxy S22 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.