Zavřít reklamu

Do představení příští vlajkové řady Samsungu Galaxy S23 zbývá ještě několik měsíců, z četných úniků z poslední doby však o nich víme poměrně dost, přičemž u standardního modelu byly již v říjnu odhaleny údajné kompletní specifikace. Nyní byly odhaleny, nebo přesněji řečeno potvrzeny, detaily o displeji, čipu, fotoaparátu a kapacitě baterie modelu Galaxy S23 Ultra.

Galaxy S23 Ultra v těchto dnech získal certifikaci TENAA, která odkryla, že příští nejvýkonnější „vlajka“ korejského smartphonového obra bude mít 6,8palcový displej s rozlišením QHD+ (1440 x 3088 px) a osmijádrový čipset se třemi procesorovými clustery, přičemž jeden běží na 3,36 GHz a dva ostatní na 2,8, resp. 2 GHz. S největší pravděpodobností jde o „vysokofrekvenční“ (AC) verzi nedávno představeného vlajkového čipu Qualcommu Snapdragon 8 Gen 2.

Certifikační dokumenty dále odhalily, že telefon bude disponovat 8 či 12 GB operační paměti a úložištěm s kapacitou 256, 512 GB a 1 TB, pěti zadními fotoaparáty (zahrnovat budou 200MPx hlavní senzor a s pravděpodobností hraničící s jistotou dva teleobjektivy, „širokáč“ a modul s laserovým ostřením) a že jeden z teleobjektivů bude „umět“ až 10x přiblížení. A konečně, certifikace odkryla, že příští Ultra dostane do vínku baterii s nominální kapacitou 4855 mAh (kterou Samsung v praxi podle všeho „zaokrouhlí“ na 5000 mAh), rozměry 163,4 x 78,1 x 8,9 mm a hmotnost 233 g. Telefon bude spolu s modely S23 a S23+ uveden na scénu v únoru, podle neoficiálních zpráv hned první týden

Telefony aktuální vlajkové řady Samsungu Galaxy S22 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.