Zavřít reklamu

Dlouho zastáváme názor, že je Samsung nesporným králem aktualizací systému Android. Tento obrovský úspěch se rodil několik let, kdy se z těžkých začátků stala ze Samsungu společnost, která v podstatě překonala Google a v aktualizacích udává trendy. 

Důležité je, že Samsung nejen zvýšil počet aktualizací a zrychlil tempo, se kterým je vydává, ale také zajistil, že v ohledu s tím nijak netrpí spolehlivost. Abychom si to shrnuli: Na začátku loňského roku učinil Samsung zásadní oznámení. Potvrdil, že vlajkové lodě Galaxy a většina zařízení střední třídy budou po dobu čtyř let dostávat hlavní aktualizace operačního systému Android a pět let se mohou těšit z bezpečnostních aktualizací. Vzhledem k tomu, že téměř všichni ostatní výrobci OEM se systémem Android nabízejí pouze dvě aktualizace Androidu, měla zařízení Galaxy jasný náskok. Tedy doteď.

Není to však Google, který poskytuje tři aktualizace Androidu svým Pixelům a čtyři roky aktualizací jejich zabezpečení. Je to OnePlus. Společnost totiž oznámila, že od příštího roku budou její vybrané telefony dostávat čtyři aktualizace operačního systému Android a bezpečnostní záplaty po dobu pěti let, což se prakticky rovná zmíněnému závazku Samsungu. OnePlus však zatím neupřesnil, kterých telefonů se bude tato jeho nová politika týkat. Je také důležité poznamenat, že OnePlus nenabízí žádné tablety. Samsung je jediným výrobcem tabletů se systémem Android, který jim slibuje čtyři aktualizace systému, tedy alespoň s ohledem na vlajkové modely. To je jeden z mnoha důvodů, proč také jihokorejská značka vyrábí jediné tablety s Androidem, které stojí za to koupit.

Člověk by očekával, že zrovna Google v tomto trendu nastaví laťku ze všech společností nejvýš, a to vzhledem k tomu, že je Android přece jen jeho, což platí i o telefonech Pixel. Nelze tak popřít, že zařízením se systémem Android vládne právě Samsung. Každoročně prodá nejvíce smartphonů a dosud měl nejlepší politiku aktualizací softwaru. OnePlus se mu alespoň ve druhém zmíněném může teprve začít vyrovnávat, ale je fakt, že telefony společnosti nemají takový globální dosah, stejně jako pověst značky. Jednoduše to znamená, že politika aktualizací společnosti Samsung poskytuje svůj přínos mnohem většímu počtu lidí po celém světě. V každém ohledu je ale dobře, že se konkurence snaží. Pokud chce růst, nic jiného ji ani nezbývá.

Telefony aktuální vlajkové řady Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.