Zavřít reklamu

Společnost Leica, která je celému světu známá jako výrobce vysoce kvalitních fotoaparátů a čoček, loni představila svůj první smartphone Leitz Phone 1. Nyní v tichosti uvedla na scénu jeho nástupce Leitz Phone 2.

Leitz Phone 2 si půjčuje většinu svého hardwaru od telefonu Sharp Aquos R7, tak jako si Leitz Phone 1 půjčoval většinu hardwaru od Aquos R6. Leica však do něj přidala některé externí hardwarové úpravy a vyladila jeho software, aby jej od největšího a nejlepšího smartphonu Sharpu letošního roku odlišila.

Telefon disponuje plochým IGZO OLED displejem s úhlopříčkou 6,6 palců a obnovovací frekvencí 240 Hz, který je vsazen do strojově vyrobeného rámu s drážkovanými plochými bočními rámečky. Tento průmyslový design, ve světě smartphonů nevídaný, by měl telefonu pomoci s lepším úchopem. Navzdory tomu má poměrně rozumnou hmotnost – 211 g.

Novinku pohání čip Snapdragon 8 Gen 1, kterému sekunduje 12 GB operační a 512 GB vnitřní paměti. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podle výrobce se z nuly na sto dobije přibližně za 100 minut. Softwarově je telefon postaven na Androidu 12.

Největším lákadlem smartphonu je masivní 1palcový zadní fotoaparát s rozlišením 47,2 MPx. Jeho objektiv má ohniskovou vzdálenost 19 mm a světelnost f/1.9. Fotoaparát nabízí řadu režimů focení a videa umí natáčet v rozlišení až 8K. Leica také upravila software fotoaparátu tak, aby simuloval její tři ikonické čočky M – Summilux 28 mm, Summilux 35 mm a Noctilux 50 mm.

Pokud byste si na Leitz Phone 2 dělali zálusk, musíme vás zklamat. Dostupný bude (od 18. listopadu) pouze v Japonsku a prodávat se zde bude prostřednictvím společnosti SoftBank. Jeho cena byla stanovena na 225 360 jenů (asi 38 300 Kč).

Ty nejlepší smartphony koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.