Zavřít reklamu

Bezpečnostní patche Samsungu obvykle přinášejí desítky oprav vulnerabilit týkajících se Androidu i jeho vlastního softwaru. Nyní vyšlo najevo, že listopadová bezpečnostní záplata opravila bezpečnostní chybu, která sužovala několik měsíců telefony Google Pixel. Přestože je však tato oprava uvedena v listopadovém bulletinu korejského obra, uživatelé zařízení Galaxy si s ní nemusejí dělat starosti.

Zranitelnost označená jako CVE-2022-20465 umožňovala komukoli se SIM kartou navíc obejít zamykací obrazovku Pixelu 5 nebo Pixelu 6 (alespoň) a odemknout je. Šlo o plnohodnotné obejití zamykací obrazovky, které nevyžadovalo žádné externí nástroje (tedy kromě SIM karty) ani pokročilé hackerské schopnosti.

I když tento vážný bezpečnostní exploit podle všeho existoval celé měsíce, než jej Google na svých telefonech opravil, pro smartphony Galaxy zřejmě nikdy nepředstavoval hrozbu. Samsung jej sice uvádí ve svém aktuálním bezpečnostním bulletinu, ještě před vydáním této opravy však byla jeho zařízení před touto hrozbou podle všeho v bezpečí.

Jak se zdá, problém byl hluboce zakořeněn v samotném Androidu a způsobu, jakým se systém vypořádává s takzvanými bezpečnostními obrazovkami, ať už jde o obrazovku pro zadání PIN kódu, hesla, otisku prstu atd. To je zřejmě důvod, pro Googlu trvalo několik měsíců, než problém na Pixelech vyřešil. Každopádně to ukazuje, že telefony korejského giganta jsou někdy bezpečnější než ty od Googlu, a to díky jeho androidové nadstavbě One UI a dalšímu softwaru.

Listopadový bezpečnostní patch dostalo již několik zařízení Galaxy, včetně loňských a letošních skládaček a americké verze telefonů řady Galaxy Note20.

Související články

Dnes nejčtenější

.