Zavřít reklamu

Přidáním slotu pro S Pen do modelu Galaxy S22 Ultra a zavedením podpory S Penu do Galaxy Z Foldu3 a 4 zasadil Samsung poslední hřebíček do rakve řadě Galaxy Note. Modely Galaxy Note 20 a Galaxy Note 20 Ultra byly posledními jejími zástupci, a dokud Samsung nepřidá slot pro S Pen i do Galaxy Z Foldu, budou modely Ultra jedinou skutečnou volbou pro původní majitele Notů. A není to dobře. 

Když Samsung řadu Note zrušil, mohli mnozí tesknit. Nicméně s Galaxy S22 Ultra jim zase poskytl vše, co nabízely tyto telefony, avšak s přidanou hodnotou té nejlepší možné výbavy. V podstatě právě smartphone Galaxy S22 Ultra kombinuje oba světy, tedy řadu Note a to nejlepší, co společnost nabízí v řadě S. Pořád to má ale jeden háček.

S Pen není pro každého 

Když byl na začátku letošního roku uveden na trh model Galaxy S22 Ultra, neslo s sebou přidání slotu pro pero S Pen jisté vedlejší „škody“: Samsung musel vyhodit prakticky dokonalé rozměry Galaxy S21 Ultra, aby se pero do jeho nástupce vešlo. Fanoušky Galaxy Note to nepochybně nerozhodilo, ale nám ostatním tato změna designu prostě úplně nesedla.

Nyní, téměř o 9 měsíců později, je zařízení pořád příliš široké a poměrně nepohodlné na používání (samozřejmě jak pro koho). Špičkový top model prostě ustoupil kombinaci technologií a převzal design a zásadní prvek řady Note. Ale opět, pokud nevidíte v používání pera S Pen přínos, je to pro vás velkou nevýhodou, kterou model S21 Ultra netrpěl, a to i když stylus také podporoval. Ten byl totiž jen jako volitelné příslušenství.

Řešení se nachází někde mezi Galaxy S22 Ultra a Galaxy Z Fold4 

Je to problém zejména v případě, pokud jste měli tu čest používat oba smartphony Samsung Galaxy Z Fold4 a Galaxy S22 Ultra. Ano, vnější displej Galaxy Z Foldu je pro někoho příliš úzký, ale základní práce s ním odbavíte úplně v pohodě. Jeho výhodou je však to, že je díky němu telefon výrazně užší než cokoli jiného, co Samsung prodává, a paradoxně to umožňuje mnohem snazší používání jednou rukou, i když je zařízení o poznání tlustější. Ono totiž vlastně na té tloušťce oproti šířce tolik nesejde.

Bohužel, vzhledem k tomu, že se Samsung rozhodl, že model Galaxy S Ultra je nový Galaxy Note, tak jeho těžkopádný design pravděpodobně jen tak nezmizí (což vidíme i z aktuálních úniků), a kdo chce od Samsungu ten nejlepší možný telefon (zejména s ohledem na fotografii, což jsme kritizovali zde), nebude mít prakticky jinou možnost. Jenže tady vzniká trochu rozpor, který mi došel až po testování Galaxy Z Foldu4. 

Samsung neměl kombinovat modely řad Note a S. Dle mého názoru měl Galaxy S22 Ultra zůstat takový, jakým byl Galaxy S21 Ultra, a to i z důvodu toho, aby se podobal ostatním dvou modelům řady. Je tomu ale právě proto, že zde máme Fold, na který se měl Samsung pokusit přesměrovat všechny majitele a fanoušky Notu spíše, než na vrcholný model řady S. Možná tak ale neudělal právě kvůli onomu chybějícímu slotu.

Víme, že u Galaxy S23 Ultra se nic nezmění, ale doufáme, že Galaxy Z Fold5 už integrovaný slot mít bude (psali jsme zde), a to nahrává do karet myšlence, že právě Galaxy S24 Ultra by se zase mohl změnit, kdy by to byl spíše telefon řady S než telefon zaniknuté řady Note, po které za dva roky už neštěkne ani pes a nikdo si na ní nevzpomene, natož aby se k ní nějak odkazoval.

Telefon Galaxy S22 Ultra koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.