Zavřít reklamu

Nejnovější verze uživatelského rozhraní One UI společnosti Samsung jsou vybaveny novým volitelným hlavním panelem, se kterým uživatelé získají rychlejší přístup nejen k oblíbeným ale i naposledy použitým aplikacím. Tento Taskbar je k dispozici pro vybraná zařízení s uživatelským rozhraním One UI 4.1.1 (a později One UI 5.0) a představuje jednoduchý, ale účinný doplněk, který urychluje práci a přidává do vlastního uživatelského rozhraní Samsungu pro operační systém Android trochu toho DNA z počítače. Zde je vše, co o něm potřebujete vědět. 

Hlavní panel debutoval v srpnu letošního roku, a to u modelu Galaxy Z Fold4, ale od té doby byl přidán do několika tabletů Galaxy prostřednictvím aktualizace One UI 4.1.1. Tento panel si vypůjčuje všechny zástupce aplikací z panelu oblíbených aplikací. Hlavní panel zrcadlí ten oblíbených aplikací na skládacím zařízení Galaxy nebo tabletu, ale obsahuje také zástupce posledních aplikací (pokud samozřejmě nějaké běží na pozadí). Má také další tlačítko, které po stisknutí zobrazí všechny zástupce aplikací z hlavního panelu ve složce téměř přes celou obrazovku.

Jak zapnout Taskbar v One UI 4.1.1  

Chcete-li hlavní panel v systému zobrazit, musíte nejprve otevřít aplikaci Nastavení, poté přejít do sekce Displej a zde klepnout na přepínač u položky Hlavní panel. Pokud klepnete na text, získáte další nabídku, ve které můžete zvolit, zda chcete povolit nebo zakázat funkci Zobrazit poslední aplikace.

Další skvělou vlastností panelu v One UI 4.1.1 / One UI 5.0 je, že umožňuje uživatelům velmi snadno spouštět aplikace ve více oknech. Stačí při prohlížení aplikace přetáhnout jednoho zástupce aplikace z hlavního panelu na levou, pravou, horní nebo spodní stranu obrazovky a druhá aplikace se spustí v režimu rozdělené obrazovky nebo vyskakovacího zobrazení.

Tato práce vám poskytne ze zážitku velkého displeje o poznání více, protože zde fungují i gesta drag and drop, kdy jednoduše přetahujete obsah jedné aplikace do druhé. To je samozřejmě společné i pro jiné telefony s malým displejem, ale de to dává větší smysl i proto, že tento multitasking vyvoláte jen pouhými gesty, aniž byste museli klikat na nějaké nabídky.

Galaxy Z Fold4 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.