Zavřít reklamu

Se změnou designu mobilních produktů jsou vždy spojená některá rizika. Kromě toho, že se změna zákazníkům nemusí líbit, mohou se objevit problémy s kompatibilitou jiných zařízení. Samsung nicméně toto riziko podstoupil, když představil nové chytré hodinky Galaxy Watch5 Pro, a toto rozhodnutí by mohlo fungovat v jeho prospěch.

Bohužel se také zdá, že korejský obr při vývoji Galaxy Watch5 Pro zapomněl na jeden zásadní prvek. V důsledku toho si nový design řemínku „nerozumí“ s technologií, která Samsung odlišuje od konkurence: Wireless Powershare.

Vlajkové lodě společnosti, jako je Galaxy S22 Ultra, se mohou bezdrátově dělit o energii a nabíjet tak jiná zařízení, jako třeba chytré hodinky. Používají k tomu zmíněnou technologii Wireless Powershare, která funguje prostřednictvím bezdrátové nabíjecí cívky umístěné pod zadním panelem smartphonu. Aby však tato funkce mohla fungovat, musejí být obě zařízení Galaxy v kontaktu. Řečeno jinými slovy: Aby bylo možné hodinky tímto způsobem nabít, jejich senzorová strana se musí dotýkat zadního panelu telefonu. Bohužel, nový design pásku hodinek Galaxy Watch5 Pro tomu brání, takže jejich majitelé nebudou moci funkci s kompatibilními smartphony Galaxy použít, pokud z nich řemínek předtím nesundají.

Naštěstí mají Galaxy Watch5 Pro velmi štědrou kapacitu baterie, která slibuje na jedno nabití výdrž až 80 hodin, takže jejich majitelé unikátní funkci zřejmě příliš nevyužijí. Standardní model výše uvedený problém nemá, neboť po designové stránce navazuje na Galaxy Watch4, i když i u něho Samsung řemen mírně přepracoval, tedy především jeho sponu.

Galaxy Watch5 a Watch5 Pro předobjednáte například zde 

Dnes nejčtenější

.