Zavřít reklamu

Ať už používáte Samsung Galaxy S22, Galaxy Z Fold3 nebo některý z dalších telefonů společnosti s One UI 4.1, tak ty obsahují celou řadu skrytých funkcí, o kterých jste možná nevěděli. Jedná se o možnost pořizovat selfie pouhým vyslovením slova až po využití duálního messengeru. Tyto funkce sice nejsou skryté, ale možná jste na ně jen při zjišťování možností svého zařízení nenarazili. 

Pořizujte selfie pomocí gest rukou nebo hlasem 

Selfie jsou součástí našeho každodenního života a je jedno, jestli uděláte jen jednu fotografii nebo rovnou 50. Telefony Galaxy mají ale skvělý způsob, jak je pořizovat, aniž byste museli klepnout do displeje prstem nebo zmáčknout tlačítko hlasitosti. Můžete tak udělat ukázáním dlaně nebo vyslovením příkazů jako Smile, Cheese, Capture nebo Shoot. Při vyslovení Record Video se začne nahrávat video záznam. Funguje to u předního i zadního fotoaparátu. Stačí k tomu otevřít aplikaci Fotoaparát, zvolit ikonu ozubeného kola a vybrat nabídku Metody fotografování, kde zapněte Hlasové příkazy a Ukázat dlaň.

Nechte LED fotoaparátu nebo displej blikat jako upozornění na oznámení 

Když půjdete do Nastavení -> Usnadnění -> Rozšířené nastavení, najdete zde možnost Upozorňování bleskem. Po jejím výběru se vám zde zobrazí dvě možnosti, které si můžete zapnout. První je Oznámení bleskem fotoaparátu, kdy když vám přijde nějaká notifikace, začne LED blikat, aby vás na toto upozornila. Oznámením blikáním obrazovky funguje stejně, jen bliká právě displej. Můžete si zde i nastavit aplikace, na které chcete být takto upozorňováni.

Dvojitým klepnutím na displej jej zapnete a vypnete 

Pokud chcete telefon rychle odemknout nebo zamknout, aniž byste museli stisknout tlačítko, můžete tak jednoduše učinit dvojitým klepnutím na obrazovku. To je obzvlášť praktické, pokud máte třeba mokré ruce. Chcete-li tuto funkci aktivovat, přejděte do nabídky Nastavení -> Rozšířené funkce a poté otevřete nabídku Pohyby a gesta. Klepnutím na přepínače Poklepáním zapnout obrazovku a Poklepáním vypnout obrazovku je zapněte.

Ztlumte příchozí hovory otočením telefonu 

Když už jste v nabídce Pohyby a gesta, věnujte pozornost i možnosti Ztlumit gesty. Máte-li tuto funkci aktivovanou, tak pokud vám bude telefon zvonit a vibrovat při upozorňování na příchozí hovor, stačí jej otočit displejem směrem dolů, tedy typicky na stůl a signalizaci tím ztlumíte, aniž byste museli tisknout nějaká tlačítka nebo klepat do displeje. Hovory i upozornění ztišíte i přiložením dlaně na displej. A ano, funguje to i s budíky.

Kopie aplikací WhatsApp, Messenger, Telegram atd. 

V dnešní době, kdy už je mnoho modelů telefonů Samsung vybaveno funkcí dual SIM, se funkce Dual Messenger opravdu hodí zejména pokud už s sebou nechcete nosit dva telefony. Tato funkce v podstatě vytváří klon nejoblíbenějších aplikací pro zasílání zpráv, přičemž do telefonu umístí jejich samostatnou kopii, která vám umožní přihlásit se k ní pomocí dalšího účtu. Stačí k tomu jít do Nastavení -> Rozšířené funkce, kde sjeďte úplně dolů a klepněte na možnost Dual Messenger. Můžete si vybrat, kterou z aplikací chcete klonovat, přičemž se vám poté její kopie objeví mezi aplikacemi.

Dvojitým klepnutím na displej 4

Související články

Dnes nejčtenější

.