Zavřít reklamu

Majitelé telefonů Galaxy se sice mohou zatím jen těšit, nicméně ti, kteří již čile testují betu Androidu 13 s nadstavbou One UI 5.0 vědí, co za novinky v ostré verzi přinese. Je zde několik velkých změn, a poměrně hodně těch menších. Zde se zaměříme právě na ty, které by mohly vaší pozornosti možná i utéci, ale které vycházejí z aktuální verze systému pro telefony Google Pixel, takže mohou mít v telefonech Galaxy Samsungu trochu jinou podobu. 

Skenování QR kódů z Rychlého nastavení 

V chytrém telefonu se systémem Android můžete QR kódy skenovat různými způsoby, od Google Lens až po vestavěnou aplikaci fotoaparátu. To funguje skvěle, ale než začnete QR kód skenovat, musíte otevřít aplikaci a provést několik klepnutí. V systému Android 13 společnost Google zavedla panel Skenovat QR kód do nabídky Rychlého nastavení.

Rychlá úprava textu pomocí vylepšené funkce kopírování a vkládání 

Kopírování a vkládání je základní funkcí systému Android, kterou mnozí z nás používají denně. Tato funkce zůstává po celé roky většinou stejná, jen tu a tam dojde k drobným změnám. V systému Android 13 společnost Google přidala užitečnou funkci, která při kopírování otevře novou nabídku v levém dolním rohu. Klepnutím na toto vyskakovací okno se dostanete na vyhrazenou obrazovku s kopírovaným textem, která vám umožní jej podle potřeby upravit. Stisknutím tlačítka Hotovo se pak změny uloží.

Clipboard-pop-up-in-Android-13-Beta-1-1
Android 13 Beta 1

Zapnutí tmavého režimu před spaním 

Do systému Android 10 byla přidána funkce tmavého režimu, která od té doby umožňuje přepnutí oblíbených kompatibilních aplikací do tmavšího motivu. Později Google představil režim Čas spánku, který poskytuje několik možností, jak si před spaním odpočinout, například ztišení oznámení aplikací. Zapnutí tmavého režimu při spuštění režimu však bylo něco, co od začátku chybělo. V systému Android 13 si můžete vybrat, zda chcete zapnout tmavý režim, když se Čas spánku aktivuje, což vám ušetří další krok.

Ovládání intenzity vibrací budíků a médií 

Mnozí z nás pravděpodobně znají své nastavení budíku na telefonu, které nám pomáhá každé ráno vstávat. Stalo se to součástí naší každodenní rutiny, ale jedna věc je stále problémem. Při spuštění budíku nelze nastavit sílu vibrací. V závislosti na kvalitě haptiky jednotlivých zařízení mohou být někdy pro některé uživatele ve výchozím nastavení příliš hlasité nebo silné. Systém Android 13 umožňuje detailní nastavení síly vibrací budíků, což vám v případě potřeby poskytne o poznání jemnější způsob buzení.

Nastavení velikosti ikona a textu 

Nemusíte je vždy používat, ale Android 13 má několik užitečných možností nastavení displeje sloučených do jedné nabídky, abyste se nemuseli stále přepínat z jedné do druhé. Předtím byly funkce Velikost písma a Velikost displeje v samostatných sekcích a ostatní související nastavení byla schovaná jinde. S Androidem 13 můžete na jedné stránce upravit velikost písma nebo jeho zobrazení, jako udělat jej tučným, zvětšit kontrast atd. Tuto obrazovku nově najdete v nabídce Nastavení -> Displej -> Velikost zobrazení a text.

Související články

Dnes nejčtenější

.