Zavřít reklamu

Rozšířená realita (augmented reality neboli AR) je velmi oblíbeným fenoménem a zároveň technologií, která si nachází cestu do čím dál většího počtu mobilních aplikací. Jednou z možností využití zmíněné rozšířené reality jsou aplikace, určené cestovatelům. Pokud se tedy vydáváte na další letní cestovatelské dobrodružství a chcete si jej něčím ozvláštnit, můžete se nechat inspirovat naším dnešním článkem.

World Around Me

S pomocí aplikace World Around Me můžete jedinečným způsobem objevovat nová a zajímavá místa okolo vás. Pokud se třeba zrovna nacházíte na dovolené a chcete si ve městě prohlédnout užitečné body zájmu – restaurace, informační centra nebo třeba zastávky hromadné dopravy, World Around Me vám skvěle poslouží. Stačí jen na vybrané místo zamířit fotoaparát vašeho smartphonu.

Stažení v Google Play

Peak Lens

Aplikace s názvem Peak Lens jistě potěší všechny milovníky hor. Nabízí možnost identifikace jednotlivých bodů a vrcholů v AR zobrazení, umí vám ale také poskytnout vyčerpávající informace o jednotlivých místech, nabízí možnost offline režimu, opravy chyb v GPS s využitím umělé inteligence a spoustu dalšího. Využijete ji po celém světě – od Alp či Himalájí až po lokální kopce v české kotlině.

Stažení v Google Play

Horizon Explorer AR

Horizon Explorer AR je další z aplikací s podporou rozšířené reality, kterou můžete využít na vašich cestách. Pokud na horizontu zahlédnete libovolný bod, který vás nějakým způsobem zaujal, spusťte na vašem smartphonu aplikaci Horizon Explorer AR a namiřte na daný bod fotoaparát vašeho telefonu. Zobrazí se vám například údaje o jeho vzdálenosti, převýšení, základní informace, nebo třeba mapa okolí.

Stažení v Google Play

Wikitude

K objevování světa okolo vás v režimu rozšířené reality můžete efektivně využít také aplikaci s názvem Wikitude. Wikitude vám poskytne informace o celé řadě okolních objektů – stačí jen na ně namířit fotoaparát vašeho smartphonu se spuštěnou aplikací. V aplikaci Wikitude se ale můžete stát také tvůrcem, a to díky funkci AR Editor.

Stažení v Google Play

Dnes nejčtenější

.