Zavřít reklamu

Adaptivní jas je užitečná funkce, která řídí, jak tmavý nebo světlý displej bude, a to podle různých světelných podmínek. K automatickému nastavení využívá snímač okolního světla v kombinaci se strojovým učením v zařízení. Když posuvník jasu upravíte ručně, učí se také vaše zvyky a zahrne je do automatického nastavení za vás. Tato myšlenka zní skvěle, jenže adaptivní jas nemusí vždy fungovat tak, jak je zamýšleno. 

Vzhledem k tomu, že adaptivní jas stojí a padá na strojovém učení, nějakou dobu mu trvá, než se správně odladí. A pokud začne náhodou zlobit, může se rychle stát, že vaše obrazovka zařízení bude buď zbytečně jasná v tmavé místnosti a příliš tmavá v exteriéru, což samozřejmě nechcete. Pokud jste tomuto chování dali několik dní na srovnání, a stále se to neslučuje s vašimi potřebami, můžete nejprve zkusit obnovit nastavení adaptivního jasu.

Resetování nastavení adaptivního jasu 

  • Jděte do Nastavení. 
  • Vyberte nabídku Aplikace. 
  • Vyhledejte a vyberte aplikaci Device Health Services. 
  • Sjeďte níže a klepněte na Úložiště. 
  • Vlevo dole vyberte Správa úložiště. 
  • Následně už dejte Vymazat všechna data a potvrďte nabídkou OK. 

Můžete si to představit jako rychlý a snadný způsob, jak v případě potřeby překalibrovat funkci adaptivního jasu. Nyní můžete zase nechat své zařízení, aby se znovu učilo vaše návyky v prostředí a vyzkoušet, zda funguje lépe. Nejedná se však o zaručenou nápravu, přesto stojí za to rekalibraci vyzkoušet a zjistit tak, zda to nějak vaše zkušenosti zlepší. Toto je ostatně běžnému uživateli tak trochu skryto, takže je dobré na možnost upozornit všechny z vás, kteří jste vlastně nevěděli, že vůbec existuje. 

Související články

Dnes nejčtenější

.