Zavřít reklamu

Hodinkový operační systém Googlu Wear OS již od začátku podporoval iOS, budoucnost platformy Applu však byla v souvislosti s příchodem Wear OS 3 nejistá. Nyní konečně máme odpověď.

Loni v srpnu představil Samsung chytré hodinky Galaxy Watch 4 a Watch4 Classic, v nichž debutoval systém Wear OS 3. V tuto chvíli jej nenajdeme v žádných jiných hodinkách. Představení řady Galaxy Watch4 ohlásilo novou éru pro Wear OS, která již nemyslí na iPhony. Samsung se místo toho rozhodl podporovat jen telefony s Androidem, přičemž nejlepší podporu si pochopitelně vyhradil pro svá zařízení Galaxy.

Samsung již dříve výslovně potvrdil, že Galaxy Watch4 systém Applu nepodporují, neuvedl však důvod. Vzhledem k tomu, že jeho starší hodinky, které používají systém Tizen, zařízení s iOS podporují, mělo se za to, že právě Wear OS 3 je důvodem, proč korejský obr upustil od podpory iPhonu. K této teorii se přidaly v květnu představené hodinky Pixel Watch, u nichž se poznámky o kompatibilitě zmiňují pouze o androidových smartphonech.

Nyní to však vypadá, že s touto „nepodporou“ to nebude tak horké. Qualcomm totiž webu Wareable potvrdil, že Montblanc Summit 3, první hodinky jiné značky než Samsung, které budou používat Wear OS 3, budou s iPhony kompatibilní. Lze tak předpokládat, že v budoucnu se objeví další hodinky s Wear OS 3, které budou iPhony podporovat.

Galaxy Watch4 můžete koupit například zde

Dnes nejčtenější

.