Zavřít reklamu

První pay-to-win hra od Blizzardu Diablo Immortal se setkává s tvrdou kritikou už od svého představení. Nevylepšilo to ani ostré vydání titulu navzdory tomu, že grafika vypadá skutečně pěkně a hratelnost je příkladně hladká a přesná. Pak jsou zde ale peníze, které se z vás snaží hra tahat, což není nijak překvapivé. Překvapivé je spíše to, jak agresivně to dělá. 

Jenže jak se zdá, tato strategie Blizzardu vychází, protože analytická firma AppMagic odhaduje, že od uvedení hry na trh již společnost vydělala 24 milionů dolarů. Hru si dle ní přitom nainstalovalo na 8 milionů hráčů, kteří skrze mikrotransakce v Google Play utratili 11 milionů dolarů a v případě App Storu Applu se jedná o částku 13 milionů dolarů.

Aktuálně je tak průměrný příjem z jednoho hráče přibližně 3,12 USD, což je číslo, které se samozřejmě může stále zvyšovat, jak hráči postupují ve hře k silnějším nepřátelům. Většina peněz pochází od amerických a jihokorejských nadšenců do Diabla, přičemž tyto trhy vykazují 44 a 22 % příjmů. I když není jasné, jaké tržby Blizzard v prvních dvou týdnech po spuštění hry očekával, rozhodně nemůže být zklamaný.

Jak bude hra dostávat více hráčů, a jak se ti stávající budou dostávat do pokročilejších jejích fázích, samozřejmě poroste i číslo utracených financí. I vzhledem k tomu je nepravděpodobné, že by Blizzard v brzké době své monetizační mechanismy nějak přepracoval, přestože je jeho smysl založený na loot boxech. Musíme ale říci, že na nějaký 35 level se dostanete relativně v pohodě a bez nutnosti investice jediné koruny s jedinou smrtí ve svých statistikách.

Diablo Immortal v Google Play

Související články

Dnes nejčtenější

.