Zavřít reklamu

Platforma pro chytrou domácnost Samsungu SmartThings se nyní otevírá vývojářům standardu Matter. Samsung oznámil program Partner Early Access, prostřednictvím něhož mohou některé společnosti působící v oblasti IoT testovat na platformě korejského technologického obra svá zařízení kompatibilní se zmíněným standardem.

Matter je chystaný standard pro IoT produkty chytré domácnosti, který má za cíl umožnit hladkou komunikaci mezi různými typy a značkami zařízení. Standard byl uveden na scénu minulý rok a nyní jej vyvíjejí desítky společností včetně Samsungu. Korejský gigant loni v říjnu oznámil, že Matter míří na platformu SmartThings. První zařízení postavená na tomto standardu by měla dorazit na podzim.

Samsung nyní umožňuje desítce společností otestovat jejich chystaná zařízení kompatibilní se standardem Matter, jako jsou chytré vypínače, žárovky, pohybové a kontaktní senzory či chytré zámky, na platformě SmartThings. Těmito společnostmi jsou Aeotec, Aqara, Eve Systems, Leedarson, Nanoleaf, Netatmo, Sengled, Wemo, WiZ a Yale.

V současné době nový standard podporuje zhruba 180 společností, což znamená, že platforma SmartThings bude kompatibilní s řadou dalších IoT zařízení. Program Partner Early Access by měl společnostem pomoci včas připravit jejich zařízení kompatibilní s Matter na SmartThings, aby mohly být na představeny na podzim.

Produkty chytré domácnosti koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.