Zavřít reklamu

Hory jsou lákavé celoročně. Zatímco v zimním období vnadí spíše lyžaře a milovníky zimy, v současných jarních měsících se do hor vydávají příznivci turistiky. Pokud se i vy chystáte do hor a hledáte aplikaci, která by vám posloužila, můžete se nechat inspirovat tímto výběrem.

Adventurer

Adventurer je skvělý společník pro všechny dobrodruhy, ale i ty, kteří se do hor vydávají poprvé. Nabízí vám bohatou knihovnu nejrůznějších tras, tipy na výlety a možnost plánování tras. Umí vám také poskytnout detailní informace o všech parametrech trasy, nabízí podrobné mapy, možnost využití offline režimu nebo třeba fotografie vybraných treků.

Stažení v Google Play

AllTrails

Poměrně velké popularitě se mezi turisty těší také aplikace AllTrails. Nabízí možnost plánování tras, ale také vyhledávání nových, dosud nepoznaných tras. Obsahuje podrobné mapy, a kromě turistiky nabízí funkce také pro cyklistiku nebo třeba běh. Samozřejmostí je možnost stažení map offline, možnost záznamu trasy nebo třeba uložení oblíbených tras.

Stažení v Google Play

Komoot

Aplikaci Komoot asi budou důvěrně znát zejména cyklisté, oceníte ji ale i při pěší horské turistice. Komoot nabízí možnost plánování i vyhledávání tras, zjišťování detailních informací o jednotlivých parametrech trasy, ale také navigaci, offline mapy nebo třeba výběr tras, které se právě mezi uživateli těší největší popularitě.

Stažení v Google Play

Outdooractive

Outdooractive je skvělá navigace nejen pro vaše horské túry. Nabízí funkci plánování tras,  navigaci, možnost výběru trasy z obsáhlé databáze a samozřejmě také podrobné informace o jednotlivých parametrech trasy. V Outdooractive můžete také k jednotlivým trasám přidávat fotografie či poznámky, sdílet je, nebo pořizovat záznamy vámi absolvovaných tras.

Stažení v Google Play

Záchranka

Ať už se vydáváte kamkoliv a jakýmkoliv způsobem, neměla by na vašem smartphonu chybět aplikace Záchranka. Díky ní si můžete nejen přivolat pomoc – a to i v případě, že nevíte, kde se přesně nacházíte, nebo že nemůžete mluvit, ale získáte důležité informace o zdravotnických zařízeních v okolí, o první pomoci, horské službě, a spoustu dalšího.

Stažení v Google Play

Související články

Dnes nejčtenější

.