Zavřít reklamu

Tablety a telefony se systémem Android jsou technologické zázraky, které vás baví, umožňují vám pracovat odkudkoli a udržují vás ve spojení s přáteli, rodinou a spolupracovníky. Se správnou aplikací můžete svůj chytrý telefon nebo tablet proměnit v mobilní kino, kancelář, umělecké plátno, správce receptů a mnoho dalšího. Najít nejlepší aplikace pro Android je bohužel trochu problém. V obchodě Google Play je ke stažení obrovské množství aplikací, ale které z nich stojí za to? Připravili jsme pro vás seznam 6 užitečných aplikací, které u nás nejsou tak známé, jak by si zasloužily. Možná najdete něco, o čem jste ani nevěděli, že potřebujete.

1. eBločky

eBločky je aplikace od slovenského vývojáře, která sleduje všechny nákupy prostřednictvím účtenek, čímž řeší spoustu problémů. Znáte to – vrátíte se z nákupu a spěcháte, abyste si co nejdříve prohlédli a vyzkoušeli výrobek, který jste si koupili. Po několika týdnech se však zařízení porouchá a vám nezbývá nic jiného než výrobek vrátit do prodejny nebo ho vrátit na záruku. K tomu však potřebujete účtenku, o které, upřímně řečeno, nemáte tušení, kde je. Zůstala v autě hned po koupi? Našla své místo v koši, nebo jste ji dali do peněženky a ona vybledla? 

Stalo se to každému z nás. Proto si myslíme, že eBločky jsou darem z nebes a my, obyčejní lidé, máme konečně o jeden problém méně. Účtenku můžeme ihned po nákupu naskenovat prostřednictvím aplikace pomocí QR kódu z účtenky. Po naskenování se nákup uloží v digitální podobě přímo do aplikace – a už se nám nestane, že bychom účtenku ztratili, navíc ji máme stejně jako mobilní telefon neustále u sebe. 

Aplikace dále v jednoduchých přehledech vyhodnocuje, kolik peněz jsme utratili. Nejlepší funkcí může být sledování záruky – jednoduše nastavíme, kolik měsíců záruka z účtenky platí, a apka nás na tuto dobu upozorní. A pro lepší orientaci můžeme k účtence a záruce přidat i fotografii zakoupeného výrobku. eBločky mají více užitečných funkcí a doufáme, že vývojář bude tuto aplikaci nadále vylepšovat. 

pexels-karolina-grabowska-4968390

2. Adobe Lightroom

Nepochybujeme o tom, že počítačový software Lightroom od společnosti Adobe znáte. Věděli jste ale, že jednu z nejlepších aplikací pro úpravu fotografií můžete mít přímo v telefonu? Navíc můžete upravovat fotografie z tabletu ještě lépe než na počítači. 

Lightroom pro mobilní zařízení nešetří možnostmi úprav a tato mobilní aplikace může konkurovat softwaru pro stolní počítače. Můžete ovládat expozici, kontrast, světla, stíny, bílou, černou, barvy, odstín, teplotu barev, sytost, vibrace, ostření, redukci šumu, ořez, geometrii, zrnitost a mnoho dalšího. Samozřejmě nechybí ani tlačítko automatických úprav a skvělé profily pro snadné automatické úpravy. Má dokonce pokročilé funkce úprav, jako jsou selektivní úpravy, léčivé štětce, ovládání perspektivy a gradienty. Spuštění aplikací Photoshop, Lightroom Classic nebo jiného hodnotného editoru fotografií vyžaduje dostatek výpočetního výkonu. Zdá se, že Lightroom je jiný, protože běží mnohem plynuleji ve všech oblastech. Například Huawei Mate 20 Pro ji používá bez jediného zádrhelu.

Většina lidí má tendenci ignorovat funkci fotoaparátu v aplikaci Lightroom a my se shodneme, že to není nejlepší aplikace pro fotografování, ale mnozí z vás si ji zamilují z jednoho hlavního důvodu. Aplikace obsahuje manuální režim, který některé telefony nepodporují. Mezi oblíbená zařízení bez manuálního režimu fotoaparátu patří iPhony a telefony Google Pixel. Existuje spousta skvělých aplikací třetích stran pro manuální režim fotoaparátu, ale pokud již používáte Adobe Lightroom, můžete zabít dvě mouchy jednou ranou.

Podpora formátu RAW

Obrázek RAW je nekomprimovaný, neupravený obrazový soubor. Zachovává všechna data zachycená snímačem, takže je soubor mnohem větší bez ztráty kvality a s většími možnostmi úprav. Umožňují upravit veškerá nastavení expozice a barev na snímcích a obejít výchozí zpracování snímků ve fotoaparátu.

Někteří z nás milují svobodu, kterou snímky RAW nabízejí, a jen málo mobilních fotoeditorů podporuje tyto větší a složitější soubory. Lightroom je jeden z mála, který to umí, a to skvěle. Snímky ve formátu RAW můžete používat nejen z telefonu (za předpokladu, že to vaše zařízení podporuje), ale také z jakéhokoli jiného fotoaparátu, včetně profesionálních digitálních zrcadlovek. Fotografii RAW můžete upravit tak profesionálně, že ji můžete vytisknout jako fotografii a pověsit si ji na zeď jako své fotografické mistrovské dílo. V tomto případě však nezapomeňte na správný typ papíru, skvělou tiskárnu a kvalitní náplně do tiskárne.

3. Windy.com – Předpověď počasí

Windy je jednou z nejlepších aplikací pro předpověď a sledování počasí, ale stále nemá takovou popularitu, jakou by si zasloužila. Pravdou však je, že s ním bude spokojen i ten nejnáročnější uživatel. Intuitivní ovládání, krásná vizualizace různých zón a pásem, nejpodrobnější údaje a nejpřesnější předpověď počasí – to je to, co dělá aplikaci Windy tak užitečnou. 

Jak říká sám vývojář: „Aplikaci důvěřují profesionální piloti, paraglidisté, parašutisté, kiteristé, surfaři, vodáci, rybáři, lovci bouřek a milovníci počasí, a dokonce i vlády, armádní štáby a záchranné týmy. Ať už sledujete tropickou bouři nebo potenciální nepříznivé počasí, plánujete výlet, věnujete se svému oblíbenému outdoorovému sportu, nebo jen potřebujete vědět, zda bude o víkendu pršet, Windy vám poskytne nejaktuálnější předpověď počasí,“ a my nemůžeme nesouhlasit. 

4. Tody

Co kdybyste měli chytrého asistenta? I tak by se dala nazvat aplikace Tody, která představuje skutečný průlom v oblasti úklidu a péče o domácnost. Neslouží jen matkám a ženám v domácnosti, které rády uklízejí. Každý přece chce žít v čistém domě, ne?  Aplikace Tody je vhodná pro každého, kdo potřebuje pomoci s balancováním domácích prací během všedních dnů. Při úklidu můžete zadat všechny činnosti, které doma běžně provádíte, a Tody vám bude v různých intervalech zasílat upomínky, které si sami nastavíte, a pomůže vám určit priority úklidu. Díky tomu také nebudete muset neustále myslet na to, kdy jste naposledy čistili vanu a podobně. Tímto způsobem nebudete v hlavě držet zbytečné věci a budete mít více prostoru pro důležitější věci ve svém životě.

Tody také nabízí pozvání dalších uživatelů k vašim aktivitám, což znamená, že se při úklidu můžete domluvit s rodinou nebo spolubydlícími. Jako bonus aplikace apka zobrazuje, kolik úkolů každý z vás splnil a co je třeba vyřídit v nadcházejících dnech.  Víme, že to nezní tak úžasně, ale pokud se vám nedaří skloubit povinnosti spojené s údržbou domácnosti s jinými povinnostmi, může vám to změnit život.  Tip: Aplikace je „ADHD friendly“ a motivuje vás k udržování domácnosti tím, že vám ukazuje váš pokrok. 

5. Endel

Endel – aplikace, která pomocí umělé inteligence vytváří zvuk pro soustředěnou práci, kvalitní spánek a zdravou relaxaci s ohledem na cirkadiánní rytmus – se loni stala hitem Tik-Toku. Aplikace slibuje odstranění rozptýlení a nerušené soustředění pomocí vědecky podložených zvuků pro všechny druhy lidské činnosti – spánek, soustředění, domácí práce, relaxaci, práci i čas pro sebe. 

Na rozdíl od „pohodových lo-fi beatů“ z videí na YouTube Endel tvrdí, že jeho zvuky jsou podloženy „neurovědou a vědou o cirkadiánních rytmech“. Pokud dáte aplikaci svolení, bude brát v úvahu povětrnostní podmínky v dané lokalitě, místo, kde se nacházíte, míru pohybu a sezení, a dokonce i vaši tepovou frekvenci, a podle všech těchto faktorů přizpůsobí přehrávanou hudbu. Algoritmus Endelu má také základní představu o úrovni a potřebách lidské energie; kolem 14. hodiny aplikace přepne na „odpolední energetickou špičku“.

Endel doporučujeme přepnout na režim „hluboké práce“, který lze nejlépe popsat jako hudbu, kterou pravděpodobně pouštějí na firemních toaletách v Tesle (😊). Je to velmi ambientní a vířivá hudba, a absence přechodů mezi jednotlivými „písněmi“ způsobuje, že ztrácíte pojem o čase. Ani si neuvědomíte kdy a práce bude hotová. 

Za zmínku stojí relaxační režim, který usnadňuje usínání. V aplikaci můžete také nastavit časovač, který vypne hudbu v době, kdy pravděpodobně usnete. Pokud se o Endel zajímáte především proto, že máte problémy se spánkem, vyzkoušejte i jiné metody, které by mohly pomoci s jeho kvalitou, například CBD olej nebo melatoninový sprej.  Vývojáři do aplikace vždy přidávají nějaké vylepšení a zajímavé spolupráce, v kterých k vám promluví například Grimes nebo Miguel. Pokud dáváte přednost „temnějším“ beatům, určitě si pusťte spolupráci s Plastikmanem. 

6. Spark

Spark Email chce, abychom si e-mail znovu zamilovali, a proto se snaží začlenit všechny nejoblíbenější funkce e-mailu, které si uživatelé oblíbili v aplikaci Gmail Inbox, a navíc přidat něco navíc. Spark Email má přehledné a intuitivní rozhraní, snadno se používá a splňuje téměř všechny představitelné potřeby související s elektronickou poštou. Spark je skvělou alternativou, pokud už vás nebaví Gmail. Jeho jednoduchost a intuitivnost je prostě skvělá. Není pomalý a neintuitivní jako Outlook a složitý jako Gmail. Nabízí funkci Smart Inbox – Smart Inbox diverzifikuje zprávy podle důležitosti. Poslední zprávy, které ještě nebyly přečteny, se zobrazují nahoře, následují osobní e-maily, pak oznámení, newslettery atd. – Gmail má něco podobného, ale v jiné podobě. 

Aplikace podporuje také odesílání následných follow-up e-mailů, tj. e-mailů, ve kterých příjemci připomenete, pokud omylem zmeškal první e-mail od vás nebo vám zapomněl odpovědět. Tuto hodnotu můžete nastavit při psaní zprávy a přidat k ní plánovaný čas odeslání.  Spark také podporuje řadu týmových funkcí – můžete se spojit s kolegy a společně psát e-mail v reálném čase, sdílet šablony nebo komentovat e-maily. Zaneprázdněné lidi jistě potěší, že přístup do své schránky můžů udělit někomu jinému a spravovat jeho oprávnění (např. asistentovi nebo podřízenému).  Jednoduše řečeno, neexistuje nejlepší e-mailová aplikace. Náš názor na aplikaci Spark Mail je, že je to nejlepší e-mailová aplikace pro lidi, kteří chtějí mít kontrolu nad svou doručenou poštou a zůstat produktivní. Jaké aplikace považujete za nejužitečnější vy?

 

Dnes nejčtenější

.