Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Co to psalo za diletanta? Jediné východisko? To je jako by autor napsal, že když nám zvlhnou sirky, počkáme si na blesk jako v době kamenné.
  Ne, opravdu si hovory nebudu nahrávat jiným telefonem, stačí změnit CSC kód, nebo telefon rovnou vylepšit o alternativní rom. Nebo sáhnout po jiném výrobci, treba OnePlus (u něj se geo omezení dá obejít snadno, appka na nahrávání je nainstalovaná na každé Rom, stačí ji jen manuálně spustit). Když jsem kupoval s22, nejprve jsem si zjišťoval, jestli umí nahrát..a umí.

  Co takhle tedy spíše podrobně napsat, jak to udělat, než hned útočit? Vezměte si, že ne každý ví, co CSC kód je a jak jej změnit, natož jak telefon rovnou vylepšit o alternativní rom. To, že to víte vy, neznamená, že to ví i ostatní. A pokud už vlastním telefon Samsung, není rada sáhnutí po jiném výrobci zrovna rada.

  „11. května 2022 by měly přestat všechny aplikace k tomu určené fungovat“
  Přestanou fungovat jakože opravdu přestanou fungovat (google natlačí do telefonů nějakou aktualizaci, která je zablokuje)? Nebo jen přestanou být nabízeny v GPlay.
  On je to dost rozdíl…

  Kontaktoval jsem v tomto ohledu Samsung a podle vyjádření se nejedná o žádnou nativní podporu nahrávání, ale jen o aplikaci pro nahrávání hovorů vytvořenou přímo Samsungem a tato aplikace je závislá na podpoře ze strany operačního systému Android podobně jako aplikace třetích stran pro nahrávání hovorů.

  Samsung znepřístupnil jeho aplikaci pro nahrávání hovorů v zemích EU nikoli z právních důvodů, které totiž ve skutečnosti vůbec neexistují viz dále uvedený popis ve vztahu k Googlu, ale pouze z toho důvodu, že díky blokacím v operačním systému Android v regionech EU nefunguje správně ani ta aplikace od Samsungu.

  Tím postupem jak si někteří „kutilové“ změní CSC kód regionu obcházejí právě tu blokaci v operačním systému Android, která se týká jen některých regionů a pak je logicky funkční i ta aplikace od Samsungu a podobně by byly po změně regionu bez problémů funkční i na jiných telefonech aplikace pro nahrávání hovorů od třetích stran.

  Nicméně Google to právně dost podělal a bude to mít pro něj zřejmě ještě nemilé dohry.

  Dle vyjádření Úřadu České republiky na ochranu osobních údajů není nahrávání hovorů pro osobní potřebu v rozporu s právními předpisy České republiky ani v rozporu s předpisy Evropské unie platnými v České republice a na záznam hovorů pro osobní potřebu se nevztahuje obecné nařízení Evropské unie tzv. GDPR v souladu s článkem 2, odstavec 2. písmeno c) zmíněného nařízení.

  Tato blokace ze strany společnosti Google tedy nemá žádné právní opodstatnění jak z hlediska právních předpisů České republiky tak i předpisů Evropské unie platných v České republice.

  Společnost Google se zmíněnou blokací nahrávání hovorů pro osobní potřebu v regionu České republiky v operačním systému Android dopouští diskriminace osob oproti osobám v jiných zemích, kde nahrávání hovorů pro osobní potřebu není blokováno.

  Upozornění ohledně změn CSC kódu regionu + přehrávání některých součástí v systému telefonu.

  Jedná se o zásah do telefonu, který může při chybě skončit i nefunkčním telefonem.

  I když se Vám to povede tak mohou být problémy s následnými aktualizacemi některých součástí systému.

  Nedoporučoval bych to provádět u nových telefonů, které jsou ještě v záruce, protože tento zásah může být důvodem k ukončení záruky.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.