Zavřít reklamu

YouTube je bezesporu skvělou aplikací pro sledování a sdílení videí. Ne vždy je však po ruce (stabilní) připojení k internetu, typicky na cestách. V takové situaci se hodí vědět, jak si YouTube videa stáhnout do telefonu pro off-line sledování. My vám to dnes prozradíme.

Způsobů, jak si na telefon stáhnout video z YouTube, je několik. Tím prvním je předplatit si službu YouTube Premium, která u nás vyjde na 179 Kč měsíčně (první měsíc se nabízí zdarma). Nás ale budou zajímat neoficiální neboli „bezplatné“ způsoby. Prvním z nich jsou aplikace třetích stran, z nichž patrně nejpopulárnější je TubeMate.

Jak na Androidu stáhnout videa z YouTube přes TubeMate

  • Stáhněte si aplikaci TubeMate zde (v obchodě Google Play aplikaci nenajdete, protože Google v něm takovéto nástroje zakazuje).
  • Otevřete aplikaci a vyhledejte YouTube video, které chcete stáhnout.
  • Klepněte na zelenou ikonku Stažení.
TubeMate_aplikace_pro_stahovani_YT_videi_1
  • Vyberte si kvalitu a formát stahovaného videa a klepněte na zelenou ikonku Stažení (tentokrát je umístěná dole).
  • Klepnutím na ikonu Seznam stažených videí své video najděte (do tohoto seznamu se můžete dostat i klepnutím na tři tečky v pravém horním rohu).
  • Klepněte na tři tečky vedle videa pro jeho uložení, přejmenování a další akce.
TubeMate_aplikace_pro_stahovani_YT_videi_2

Jak na Androidu stáhnout videa z YouTube přes web

Druhým neoficiálním způsobem, jak na telefon stáhnout video z YouTube, je použít jeden z řady webů určených pro tento účel. Jedním z nejznámějších je YT1s.com. Použití je velmi jednoduché: zkopírujte do stránky odkaz videa z aplikace YouTube, klepněte na tlačítko Convert a poté na Download. Video bude uložené ve formátu MP4. Stejnou operaci můžete také provést z počítače (což bude pro mnohé z vás jistě pohodlnější) a poté video „přetáhnout“ do telefonu.

Jen malé upozornění závěrem. Stahování YouTube videí výše zmíněnými neoficiálními způsoby sice není nelegální, ale porušuje pravidla používání platformy. YouTube konkrétně uvádí, že: „Není dovoleno poskytovat, reprodukovat, stahovat, distribuovat, přenášet, vysílat, zobrazovat, prodávat, licencovat, měnit, upravovat nebo jinak používat jakoukoli část Služby či Obsahu vyjma případů, (a) kdy to Služba výslovně umožňuje; (b) kdy byl udělen předchozí písemný souhlas od YouTube a také případného nositele práv; nebo (c) kdy to dovoluje příslušná právní úprava“.

Související články

Dnes nejčtenější

.