Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  SEčko jasný víťaz. Samsung nereálne pastelové farby. Samsung si kúpi len totálny blbeček.

  Jasný určitě ne… SE fotí barvy prostě tak jak jsou kdežto Samsung u post processu dodává hodně hřejivosti barvám. A nezlobte se na mě ale co se týče přiblížení je iPhone mrtvola oproti Samsungu a Samsung také daleko lépe rozeznává jednotlivé větve a má lepší okolní detail. S21 je hlavně vlajková řada z r. 2021 kdežto SE3 je střed 2022

  Co všechno jablíčkář neřekne jen proto, aby se zastal Applu. 🙄 Jasný vítěz v jakém vesmíru? Fotky z SE jsou neostré a to ani nemluvím o tom, jak se jejich kvalita snižuje při nižším světle. Kde má ten pes oko? To Samsung fotil v poledne a SE v podvečer? Na Androidu není nic jednoduššího, než nahrát do telefonu neoficiální ROM, stáhnout si GCam a barvy si v nastavení fotoaparátu nastavím dle libosti. Někdo radši přirozené, jinému se holt líbí hřejivější. Nezastávám tady Android nebo Apple, ale tyhle žabomyší války, co je lepší, jsou v tomhle případě úplně směšné. Samsung má samozřejmě daleko lepší fotoaparát a jen hlupák řekne opak, protože „Apple“…. 🙄

  A abychom se tady nebavili jen na teoretické úrovni, tak zde jsou objektivní parametry: Apple používá u SE předpotopní malý senzor o velikosti 1/3, zatímco Samsung velký senzor 1/76. Velikost pixelu u SE je 1,20um u Samsungu 1,8um. Rozhodující pro kvalitu fotografie je velikost pixelu na senzoru. Na malý senzor malý pixel. Čím větší pixel, tím více světla pojme a tím kvalitnější a světlejší fotografie. Na senzor o velikosti 1/3 dopadne asi tolik světla, kolik ho unikne z černé díry. To se softwarem zachránit nedá, ale co se barev týče a kterými je tady snaha Apple zachránit, jde o softwarovou záležitost, kterou vyřeší u Samsungu s návodem běžný laik.

  Ano, hezky zde zmiňujete velikost senzoru a velikost pixelů. Ale to by platilo v případě identického telefonu s identickým software. Jak moc dobře všichni víme, dnes je to především o „computation photography“, kde většinu práce udělá procesor. A jak víme, jak 15 Bionic na nějaký Snap 888 nesahá ani po kotníky. Kdyby v SE byl stejný fotoaparát co v FE, tak by ho ve fotografii deklasovalo na plné čáře. Za mě osobně jsou fotografie za denního světla lepší na SE, když nastupuje tma, začíná vynikat FE.

  Článek srovnává fotoaparáty těchto dvou modelů. Pokud do toho začneme tahat procesor, můžeme se podívat i na další hardwarové komponenty, ale to jen tak na okraj. Nemohu jinak, než s vámi souhlasit, že A15 je lepší než SD888, ale že by mu SD nesahal ani po kotníky, to už je zase velmi daleko od reality. Apple je schopný i s takto starým senzorem udělat díky systému iOS slušné fotky, o tom žádná, ale stejně tak by to dokázal pod softwarem Apple i SD888. Tady práci procesoru preceňujete, což dokazuje srovnání fotek modelů SE ’20 a ’22. Když dáte do trabanta (samozřejmě hypoteticky) motor z Ferrari, také asi těžko využijete jeho plný potenciál a úplně stejné je to v případě SE s procesorem A15. Ten měl slibovat hlavně zlepšení kvality nočních fotografií pomocí technologie deep fusion (nikoliv denních), což se mu ale také příliš nedaří. Co se týče denních fotografií, není prakticky znát rozdíl mezi modelem 2020 a 2022. Žádný postprocessing vám uměle nenažene světlo na senzor a malé pixely (a v případě iPhone opravdu titěrné) půjdou vždy na úkor kvality fotografie. S tím už software a procesor sice něco udělá, ale zázraky nedokáže. Kdyby v SE byl stejný fotoaparát jako v FE tedy stále zůstává, jak jste správně řekl, jen jedno velké KDYBY. Ve skutečnosti tady řešíme jen urážku jablíčkářského drobnocitu, ale bohužel i mistr tesař se někdy sekne, stejně jako teď Apple. Sám píšete, že k fotografování používáte aplikace třetích stran. Stejně tak stačí do Samsungu nahrát GCam a kvalita fotografií bude úplně mimo možnosti SE.

  Zato iphone si koupí každý inteligentní člověk co rozumí focení… na samsung se dá jednoduše stáhnout port kamery z google pixlu Gcam, pak je krom rozlišení lepší než iphone i v barvách a dyn rozsahu…

  Já vlastním Galaxy S21 FE a vlastnil jsem i Galaxy S21+ a fotky měl exklusiv. Co se focení týče při minimálních světelných podmínkách si Samsung vede skvělé a taky jsem viděl večerní fotky i s Iphonem 13 a Apple už má s ubyvajícím světlem dost velké problémy. Tak že SE 3 bude úplně v háji.

  iPhone nemá manuální nastavení, neboť Apple přesně ví co a jak chcete fotit ‼️👎

  V čem je problém, když v 99% jsou ty fotky naprosto skvělé i bez nastavení. A pokud si chci s foto hrát, tak je nespočet skvělých fotografických aplikací za pár drobných, kde se samozřejmě ISO a všechno nastavit dá. Osobně často fotím i do ProRAW, kde si ve Photoshopu upravím fotografie k obrazu svému.

  Například „ProCamera“. Za cenu jednoho obědu a dvou piv mám naprosto bombastickou aplikaci, kde si můžu nastavit co chci dle libosti. A tato appka ten foťák pozvedne zase na úplně jinou úroveň. Já fotím docela dost, ale v 95% si vystačím s nativní appkou a občas na specifikcé pčely použiji ProCamera a nebo fotím do ProRAW.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.