Zavřít reklamu

Tisková zpráva: TCL, globální televizní značka číslo dvě a jeden z předních světových výrobců spotřební elektroniky, oznámila, že podepsala smlouvu se společností STES a.s. a stane se od 1. 1. 2020 Premium partnerem České fotbalové reprezentace. Další informace budou zveřejňovány průběžně.

Kromě partnerství TCL představilo v prostorách Tančícího domu tři nové modelové řady televizorů na platformě Android TV. Tiskovou konferenci spolumoderoval Alexander Hemala, legendární hlasatel veřejnoprávní televize, který se stal tváří značky TCL na českém a slovenském trhu. Aktuálně probíhá napříč médii reklamní kampaň1, která v deseti videospotech představuje s lehkou ironií a vtipem přednosti televizí TCL. Právě představené nové televizory TCL jsou TCL EC78, TCL X10 MiniLED a TCL X81.

TCL EC78 – výjimečný obraz si zasluhuje výjimečný zvuk

Tato modelová řada je navržena pro ty, kdo nechtějí dělat kompromisy mezi kvalitou a elegantním vzhledem. TCL EC78 kombinuje bezrámečkový, ultratenký kovový design a obrazovou kvalitu 4K HDR Pro s technologií Wide Color Gamut, Dolby Vison a HDR10+. Tato chytrá televize využívá systém Android a integrovanou službu Google Assistant.  Uživatelé se i v případě této modelové řady mohou plně ponořit do ohromujícího zvuku Dolby Atmos díky zvukovému systému Onkyo, který má čtyři do předu vyzařující reproduktory. TCL EC78 je dodávána s centrálním kovovým stojanem.

Tato nová modelová řada s certifikací DVB-T2 HEVC/H.265 je již nyní k dostání ve dvou velikostech. 65palcová 65EC780 s cenou pod 1 000 EUR (doporučená koncová cena pro český trh 24 990 Kč) a 55palcová 55EC780 s doporučenou koncovou cenou 18 990 Kč.

TCL_EC78

TCL X10 Mini LED TV – první z nové generace Mini LED TV

Tato modelová řada má ambice stát se vlajkovou lodí značky TCL. Nový televizor TCL X10 kombinuje Direct Mini LED podsvícení, technologii Quantum Dot, rozlišení 4K HDR Premium, Dolby Vision i HDR10+. Výsledkem je ostrý kontrastní obraz a ohromující barvy. Nový televizor využívá také nejpokročilejší operační systém pro chytré televize Android TV se službou Google Assistant. Uživatel tak může přistupovat ke svému digitálnímu obsahu pomocí hlasového ovládání. Technologie společnosti TCL Mini LED přináší kontrastní obraz, plný detailů s přirozeným podáním barev a posouvá rozlišení HDR na novou úroveň. Kvalitní obraz je zajištěn více než 15 000 ultratenkými diodami LED v 768 zónách. Modelová řada X10 se tak může pyšnit kvalitním podáním bílé barvy a sytých odstínů černé. A to vše bez nežádoucího halo efektu a s živými detaily pro nejlepší výsledek rozlišení HDR. Použitá technologie Quantum Dot přináší nepřekonatelné zobrazení barev (100% úroveň standardu DCI-P3 s hodnotami jasu 1 500 nits). Nativní 100Hz displej poskytuje plynulé zobrazení scén zachycující rychlý pohyb.

Modelová řada TCL X10 přináší úžasný audio zážitek díky technologii Dolby Atmos a použitému soundbaru Onkyo 2.2. Nekompromisní postoj při vývoji této modelové řady dokládá také ultratenký bezrámečkový kovový design. TCL X10 získala na letošním veletrhu IFA 2019 v Berlíně ocenění „Home Theater Gold Award“.

TCL_X10

TCL X81 – nová definice vzhledu televizoru

Třetí novinkou je modelová řada TCL X81, která kombinuje ultratenký skleněný design a obrazovou kvalitu 4K HDR Premium s technologií Quantum Dot, Dolby Vision, HDR10+ a systémem Android TV pro chytré televize s integrovanou službou Google Assistant. Přínosem je i kvalitní zvuk díky technologii Dolby Atmos a zvukovému systému Onkyo 2.1.

Nejzajímavějším aspektem této řady je revoluční bezrámečkový design, který využívá skleněnou vrstvu. Díky vlastnímu řešení a technologii TCL je sklo vysoce odolné a nerozbitné. TCL X81 upoutá na první pohled, přesvědčí svým výkonem a kvalitou obrazu. Uživatel může pozorovat pouze dění a ne televizor. Tato modelová řada nově definuje nejen jak televizor vypadá, ale také jak jej uživatelé vnímají.

TCL_X81

EP66

Dále byla oznámená produktová řada televizí EP66, která nabízí vysokou kvalitu obrazu, pokročilé funkce a elegantní design. Produktová řada televizí TCL s označením EP66 kombinuje ultra tenký kovový design s kvalitou obrazu 4K HDR a plnou řadou funkcí, které na platformě Smart TV nabízí operační systém Android TV ve spojení s integrovanou službou Google Assistant. Díky hlazené povrchové úpravě, ostře řezaným hranám a kovovému tělu poskytují televize TCL řady EP66 kompletní prostor pro vysokou kvalitu obrazu a současně se televize stává nedílnou a harmonickou součástí interiéru. Rozlišení Ultra HD (3840 × 2160) je čtyřikrát větší než Full HD a poskytuje 8 milionů pixelů perfektního a ostrého obrazu.

Funkce SMART HDR dokáže upgradovat digitální záznam SDR (Standard Dynamic Range) na HDR kvalitu a umožňuje uživatelům vychutnat si digitální obsah v nejvyšší možné kvalitě zobrazení. SMART HDR také dynamicky vylepšuje nativní digitální obsah v HDR. Díky AI a identifikaci scén v HDR, SMART HDR vylepší zobrazení tmavých i jasných scén a výsledkem je bohatší obraz více podobný realitě.

Platforma Android TV umožňuje uživatelům na televizi rychle a jednoduše zobrazovat fotografie, přehrávat video, hudební soubory a další digitální obsah z jejich oblíbených zařízení. Android TV spolupracuje s většinou produktů oblíbených značek včetně iPhone®, iPad®, chytrých telefonů a tabletů s Androidem a notebooky Mac®, Windows® nebo Chromebook.

TCL_EP66_foto_credit_TCL_Electronics)

Cena a dostupnost

Produktová řada TCL EP66 je lokalizovaná pro český trh a mimo jiné podporuje formát vysílání DVB-T2. Na výběr jsou uhlopříčky 43″, 50″, 55″, 60″, 65″a 75″. Televize z řady TCL EP66 jsou k dostání v síti internetových prodejen a ve většině kamenných prodejen hlavních prodejců spotřební elektroniky.

Ceny aktuálně včetně DPH již od 8 490 CZK pro uhlopříčku 43″ (43EP660) až po aktuálních 29 990 CZK pro uhlopříčku 75″ (75EP660)

Specifikace TCL EP66

 • Úhlopříčka: 43″, 50″, 55″, 60″, 65″a 75″
 • Maximální rozlišení: 4K Ultra HD
 • Podsvícení: Direct LED
 • Index zpracování obrazu: 1 200 CMR
 • Dynamický rozsah: HDR
 • Typ: Smart TV, Android TV
 • Technologie: LCD LED
 • Operační systém: Android TV
 • Multimediální funkce: WiFi, DLNA, HbbTV, Webový prohlížeč, Přehrávání z USB, Bluetooth, Herní režim, Ovládání hlasem, Google asistent
 • Aplikace: NETFLIX, YouTube
 • Typ tuneru: DVB-T2 HEVC, DVB-T, DVB-S2, DVB-C
 • Barva: Černá
 • Vstupy/výstupy
 • Grafické vstupy: HDMI 2.0, Kompozitní, USB,
 • HDMI  3 ×
 • Ostatní vstupy/výstupy: Sluchátkový výstup, Digitální optický/Digitální audio výstup, LAN, CI / CI+ slot
 • USB  2 ×
 • Třída energetické účinnosti: A+
 • Typická spotřeba v zapnutém stavu: 85 W
 • Spotřeba v režimu Stand-by: 0,21 W

Finanční výsledky potěší

Kromě produktů jsme se dočkali i oznámení finančních výsledků za 1. pololetí letošního roku. Ty potvrzují expanzi této firmy na zahraniční trhy včetně Evropy a České republiky i Slovenska. Společnost TCL dosáhla za první pololetí 2019 obratu 22,72 miliard HK$ (Hongkongský dolar, dle aktuálního kurzu 2,6 miliard EUR), při čistém zisku po zdanění ve výši 1,37 miliard HK$. Obrat tak meziročně rostl o 8 % a ziskovost o 139,8 %

Celkový počet prodaných televizorů za uvedené období dosáhl rekordní hodnoty 15,53 miliony kusů, což je 17,9% meziroční nárůst a tržní podíl 14,3 % (zdroj Sigmaintell). Tyto výsledky řadí společnost TCL mezi výrobci televizorů na globálním trhu na druhé místo. Uvedené údaje zahrnují i televizory prodávané přímo pod značkou TCL, kterých se prodalo 10,31 milionů kusů, což představuje meziroční nárůst o 33,1 %.

Prodeje televizorů na evropském trhu pod značkou TCL (včetně České republiky a Slovenska) zaznamenal meziroční růst 20,7 %. Na růstu se nejvíce podílely země, jako je Francie (+57,4 %), Německo (+161,1 %) a Itálie (+196,9 %). Ve Francii je TCL třetí nejprodávanější značkou televizí (zdroj GfK). Na trzích Severní Ameriky si TCL udržuje vedoucí postavení. Prodeje televizí se značkou TCL rostly meziročně o 75 %. Podle tržního podílu dle objemu prodaných kusů byla značka TCL v USA druhá a v březnu 2019 skočila na první místo (zdroj NPD). Rozvojové trhy zůstávají silné s meziročním růstem 28,8 %. Na růstu se nejvíce podílely země, jako je Indie (+ 216,8 %), Indonesie (+109,5 %), Argentina (+ 64,4 %) a Rusko (+52,0 %).

Situace na mezinárodních trzích zaznamenala růst prodeje v kategoriích od střední až po highendové televizory:

 • Podíl prodeje televizorů v kategorii Smart TV vzrostl v prvním pololetí na 88,2 % (82,4 % v prvním pololetí minulého roku).
 • Podíl prodeje televizorů 4K vzrostl v prvním pololetí na 43,6 % (34,9 % v prvním pololetí minulého roku).
 • Prodej televizorů 65″ a větších vzrostl meziročně o 204,1 %.
 • Průměrná velikost prodaného televizoru v prvním pololetí tohoto roku byla 42,2″ (v roce 2018 pak 41,3“)

Za uplynulé pololetí společnost TCL dokončila globalizaci svých výrobních kapacit a má nyní výrobní centra v Polsku, Mexiku, Indii, Vietnamu a Jižní Americe a také Číně. Celková výrobní kapacita mimo Čínu přesahuje 15 milionů kusů za rok, což je dostatečné pro uspokojení požadavků trhů v Severní Americe. Výrobní kapacita mimo území Číny také efektivně minimalizuje možná rizika obchodní války mezi Čínou a USA.

TCL_Praha_13_11_2019_g

Dnes nejčtenější

.