Zavřít reklamu

Včera jsme vás informovali o únicích, které napovídaly, že by se první smartphonem střední třídy s 5G konektivitou mohl stát Galaxy A90. Dnes se tato zpráva oficiálně potvrdila – společnost Samsung totiž skutečně představila nový Galaxy A90 5G. Jedná se o první smartphone z produktové řady Galaxy A se schopností připojit se k 5G sítím. Prodej této novinky bude již zítra zahájen v Jižní Koreji, co nejdříve by pak mělo začít rozšíření prodeje i do dalších zemí světa.

Nový smartphone je osazen procesorem Snapdragon 855 od Qualcommu spolu s X50 5G modemem. Svým zpracování se nový Galaxy A90 5G blíží nákladným vlajkovým lodím od Samsungu. Je podobně jako model Galaxy A80 vybaven 6,7palcovým Super AMOLED displejem, v jehož horní části se nachází výřez ve tvaru „U“. Ve výřezu se nachází 32MP selfie kamera s f/2.0 clonou. Samsung Galaxy A90 5G dále nabízí podporu Samsung DeX a Game Booster pro lepší herní výkon.

Na zadní části přístroje pak najdeme trojitý fotoaparát, složený z primárního 48MP senzoru, ultra širokoúhlého 8MP objektivu a 5MP senzoru pro hloubkové snímání. Smartphone bude možné zakoupit ve verzi s 8GB a 128GB úložištěm, o přísun energie se postará baterie s kapacitou 4500mAh. Samsung Galaxy A90 5G disponuje funkcí rychlého 25W nabíjení, jeho úložiště lze rozšířit za pomoci microSD karty. Pod displejem smartphonu se nachází snímač otisků prstů. Přístroj se zatím bude prodávat v černé a bílé barvě, jeho cenu zatím společnost Samsung nijak nespecifikovala.

screenshot 2019-09-03 v 10.00.42

Související články

Dnes nejčtenější

.